poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka  800 12 12 12

Realne wsparcie dla dzieci i młodzieży

Dziecięcy telefon zaufania to całodobowe wsparcie dla dzieci i młodzieży, szukającej pomocy w sytuacjach kryzysowych. Możesz się tam zgłosić jeśli czujesz się samotny, pogubiłeś się w życiu, potrzebujesz wsparcia, bądź tego, aby ktoś po prostu cię wysłuchał.

Pamiętaj! Nie jesteś sam!

Telefon zaufania jest darmowy, w pełni anonimowy, nie musisz się przedstawiać, ani mówić skąd pochodzisz – ważne, że chce porozmawiasz o swoich problemach. Czekają tam na Ciebie eksperci, którzy pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretną pomoc.

Oprócz wsparcia telefonicznego można też napisać do ekspertów na czacie internetowym. Pod adresem https://czat.brpd.gov.pl/ dyżur pełnią eksperci z zakresu prawa, spraw socjalnych, edukacji i wychowania oraz ochrony zdrowia.

Dodatkowe porady uzyskasz po numerami telefonów:

116 111 – Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży

222 309 900 – Numer SOS Linia Pomocy Pokrzywdzonym

800 190 590 – Rzecznik Praw Pacjenta

Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz tutaj: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Informacje i plakaty pobrane ze strony: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/


Skip to content