poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dominik Zawierta i Jakub HodyjasDominik Zawierta i Jakub Hodyjas

Przedstawiamy dwóch uczniów naszej szkoły: Dominika Zawiertę z klasy I Technikum Budowlanego i Jakuba Hodyjasa z klasy II Technikum Mechanicznego.

Przedstawiamy, ale wielu z nas, mieszkańcom naszego powiatu i kraju przedstawiać Ich nie trzeba. Obaj wspaniale promują Ziemię Wieruszowską. Cieszymy się, że należą do naszej społeczności szkolnej dwaj wielcy pasjonaci jazdy rowerowej i to nie byle jakiej, bo trenują kolarstwo górskie. Promują rozwój kolarstwa wśród dzieci i młodzieży, propagują zdrowy styl życia i sportowe współzawodnictwo. Uczestniczą w sekcji kolarskiej Towarzystwa Sportów Rowerowych – Wieruszów.

Rok 2013 jest rokiem pierwszych sukcesów Jakuba Hodyjasa. W swojej grupie wiekowej bryluje w cyklu Bike Maraton przez cały sezon i ostatecznie zajmuje I miejsce. Cały czas na łamach prasy śledzimy również relacje z rosnącej formy i sukcesów Dominika. Dominik i Jakub w tym roku startują w kolejnej Ogólnopolskiej Edycji Wyścigów MTB Bike Maraton.

9 maja 2015 odbył się drugi wyścig w tegorocznym cyklu Bike Maraton w Zdzieszowicach. Zdzieszowice są nazywane wstępem do tras górskich.

Zaraz po starcie kolarzy czekała kolarzy wspinaczka na górę św. Anny, przez 5 km asfaltowej drogi tylko w górę i w górę, następnie szybki zjazd, przejazd koło amfiteatru, wąskie single, kamieniste podjazdy i zjazdy, niebezpiecznie śliskie korzenie i ostre zakrętasy tworzą tak wspaniały klimat do ścigania, że w tym roku padł rekord frekwencji: 1500 zawodników na starcie.” – taką relacjonuję ostatniego wyścigu czytamy na stronie tsrwieruszow.pl.

W podsumowaniu tego wyścigu drużyna młodzieżowa, do której należą Dominik zajęła na dystansie MINI (25 km) – I miejsce.

Jakub zajął 5 miejsce na dystansie MEGA (42 km), a Dominik zajął 3 miejsce na dystansie MINI ( 25 km).

Następny wyścig MTB Bike Maraton w Wałbrzychu – 23 maja 2015.

Wyrazy uznania dla rodziców, którzy dzielnie wspierają swoich synów!

Życzymy doskonałych rezultatów. Podziwiamy za hart ducha, siłę woli w sportowej walce!


Skip to content