poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dom Wnętrze Ogród – wycieczka budowlańców do MrówkiDom Wnętrze Ogród – wycieczka budowlańców do Mrówki

W dniu 12.09.2023r. uczniowie klas II i III Technikum budowlanego z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wieruszowie uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do nowo otwartego centrum handlowo-budowlanego MRÓWKA w Wieruszowie.

Teren ten odwiedziliśmy w ubiegłym roku szkolnym podczas wycieczki na teren realizowanych robót budowlanych. Trwała wówczas adaptacja i rozbudowa tego obiektu. Uczniowie oglądali wówczas jak, realizowane są roboty ziemne i fundamentowe, jak wygląda zagospodarowanie terenu  budowy, montaż elementów branżowy sanitarnej.

Podczas obecnej wycieczki omawiane były elementy konstrukcji obiektu dotyczące części, w której znajduje się wejście i część ogrodnicza. Uczniowie obejrzeli nieosłoniętą konstrukcję dachową opartą na słupach, sposób ich połączenia i usztywnienia (stężenia), podwieszenia różnych elementów. Poznali sposób montażu płyt ściennych i dachowych jaki stosuje się w budynkach o konstrukcji szkieletowej, materiały stosowane na płyty ścienne i dachowe. Ważnym elementem w takich budynkach jest również rodzaj zastosowanych posadzek, tutaj zróżnicowanych zarówno wykonanych z kostki brukowej oraz bezspoinowych z tworzyw sztucznych.

Uczniowie poznali zasady projektowania obiektów handlowych, w tym sposobu obsługi, prezentacji produktów, składowania i transportu, oświetlenia naturalnego i sztucznego, wentylacji, odwodnienia itp.

Weszli do środka, gdzie również zapoznali się z asortymentem tego obiektu handlowego z podziałem na materiały i elementy budowlane, wykończeniowe, elektryczne, ogrodowe oraz narzędzia i sprzęt do różnych robót itd.

Obiekt będziemy jeszcze odwiedzać, a kolejne lekcje budowlane będą atrakcyjniejsze ponieważ wsparte praktyką. Lekcje z poznaniem  różnych materiałów oraz sprzętów, podczas których  uczniowie będą mogli dotknąć, sprawdzić kształty i wymiary, a znając technologię i właściwości spróbować łączyć ze sobą, pozwolą na zdobywanie nie tylko wiedzy, ale i doświadczenia, które zaowocuje w przyszłości podczas wykonywania różnych prac.


Skip to content