poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Dbaj o swoją wolność, nie uzależniaj się!Dbaj o swoją wolność, nie uzależniaj się!

9 maja 2016 roku  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyło się spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Komendy Policji w Wieruszowie – rzecznikiem prasowym, starszym aspirantem Radosławem Szkudlarkiem. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży jakie negatywne skutki niosą różne rodzaje uzależnień (narkotyki, dopalacze, alkohol, nadużywanie komputera i internetu). Starszy aspirant przedstawił niekorzystny wpływ tych uzależnień na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka, podkreślił, że uzależnienie od Internetu osłabia kontakty międzyludzkie i prowadzi do osamotnienia. Omówił  prawne aspekty cyberprzemocy, handlu narkotykami, dopalaczami, spożywania alkoholu przez niepełnoletnich.

W spotkaniu uczestniczyły klasy 3 Ttem, 3 d i 2 Teem wraz z wychowawczyniami: Katarzyną Joniak, Izabelą Moską i Moniką  Hejman.

pol710


Skip to content