poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Czytanie na polanie w „Staszicu”Czytanie na polanie w „Staszicu”

6 czerwca, w piękny dzień Uczniowie z klasy 4 Technikum Logistycznego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wraz z wychowawcą Ewą Kowalińską oraz nauczycielami bibliotekarzami Emilią Brylak-Światłowską i Moniką Dawidowicz wyruszyli na skwer przed budynkiem szkoły, aby wziąć udział w akcji „Czytanie na Polnie”.

„Czytanie na Polanie” to akcja, która jest realizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książki w każdym miejscu i o każdej porze.

Korzystając z pięknej pogody rozsiedliśmy się wygodnie na kocach, aby wsłuchać się w wiersze znakomitych polskich poetów. Ku naszej radości swą obecnością zaszczyciła nas Dyrektor Szkoły pani Agnieszka Mazurowska, która otwarła akcje, przeczytała wiersz i podkreśliła jak ważną rolę odgrywa książka w życiu człowieka. Akcja była okazją do spotkania i miłej rozmowy na temat czytania.

Piękny słoneczny dzień,, delikatny powiew wiatru i otaczająca przyroda – lepszych warunków by promować czytelnictwo wśród młodzieży nie można sobie wyobrazić. Czytanie książek to doskonała forma rozwoju intelektualnego i osobistego. Od dawna wiadomo, ile korzyści przynosi regularne czytanie. Dotyczy to zarówno dzieci młodszych, jak i tych starszych. Systematyczne czytanie przez dzieci i młodzież pozwala na poszerzenie ich wiedzy na wiele różnych tematów. Ponadto rozwija wyobraźnię, doskonali pamięć, wzbogaca zasób słownictwa oraz pomaga w prawidłowym rozwoju intelektualnym.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie, życzymy sobie nawzajem wielu kolejnych literackich przygód.

Akcja była związana z realizacją zadań z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Organizatorzy

Emilia Brylak-Światłowska i Ewa Kowalińska


Skip to content