poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Cudze chwalicie, swego nie znacieCudze chwalicie, swego nie znacie

25 września 2018 uczniowie naszej szkoły pod opieką Katarzyny Klimas, Barbary Howis i Jagody Kołodziej odwiedzili Wieluń. Wycieczka choć niedaleka pod względem przebytych kilometrów to bardzo odległa pod względem upływu czasu. Uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi Wieluńskiej, gdzie zobaczyli jak mieszkali, pracowali i żyli nasi przodkowie. Niezwykła historia na wyciągnięcie ręki, nasza historia, historia naszego regionu. Pouczająca lekcja, po której docenia się to jak mieszkamy dzisiaj.

Kolejnym punktem programu wycieczki był seans filmowy w wieluńskim kinie Syrena i poznanie historii Dywizjonu 303. Historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo przyczyniły się do uratowania Anglii w 1940 roku.

A na zakończenie uczta w pizzerii. Miło spędzony dzień, integracja i lekcja historii, zarówno tej naszej małej Ojczyzny jak i tej światowej. Wszystko w zaledwie kilka godzin. Warto było…


Skip to content