poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Brawo Mariusz! Brawo Karolina! Brawo Technikum Budowlane!Brawo Mariusz! Brawo Karolina! Brawo Technikum Budowlane!

I miejsce ucznia Technikum Budowlanego Mariusza Myszora  w finale ogólnopolskim XXXI Olimpiady Wiedzy I Umiejętności Budowlanych Zielona Góra 2018r.

W dniach 12÷14.04.2018r. odbył się w Zielonej Górze etap ogólnopolski XXXI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której organizatorem był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. W zakończonym etapie okręgowym uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Kolejny już raz pułapem kwalifikującym na zawody centralne było osiągnięcie 44 pkt. Do konkursu Centralnego zakwalifikowano 82 uczniów reprezentujących 41 szkół.

Uczniowie klasy IV Technikum Budowlanego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Wieruszowie: Karolina Karsznia z 3 miejsca w okręgu i Mariusz Myszor, który zwyciężył w etapie okręgowym – mieli możliwość stanąć do rywalizacji z najlepszymi w Polsce.

Uroczystość XXXI edycji OWiUB została przeprowadzona w Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze, a sam konkurs finałowy odbył się w budynku Urzędu Marszałkowskiego.
W XXXI edycji OWiUB 60 uczestników uzyskało tytuły laureata i 22– tytuły finalisty.

Nasz uczeń Mariusz Myszor uzyskał 79,5 pkt, został po raz drugi laureatem – a co najważniejsze: zwycięzcą XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej wyróżnił zdobywców trzech pierwszych miejsc specjalnymi medalami laureata, z limitowanej serii Mennicy Polskiej.

Również ogromny sukces odniosła Karolina Karsznia, zajęła 38 miejsce, 57 pktuzyskała tytuł laureata, a jako dziewczyna startująca w konkursie uplasowała się na 5 pozycji. 

W nagrodę uczniowie otrzymali cenne nagrody, medale, statuetki, dyplomy oraz wiele „drobiazgów” ufundowanych przez instytucje państwowe oraz sponsorów z branży budowlanej. Sponsorami OWiUB są: Stowarzyszenie Producentów Cementu, FAKRO, PPG Deco Polska oraz ERBUD S.A.
W rankingu szkół wynik Karoliny i Mariusza uplasował „Staszica” na 10 miejscu (z 41 startujących szkół w zawodach), a szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom.
Miłym akcentem jest fakt, że po raz pierwszy Mariusz- jako uczeń z okręgu IV centralnego z siedzibą w Wieluniu jest zwycięzcą w olimpiadzie.
Należy również przypomnieć, że uczestnicy zakwalifikowani na zawody centralne, jeżeli zdobyli w zawodach okręgowych lub zdobędą w zawodach centralnych co najmniej 40 pkt. uzyskują tytuły finalisty Olimpiady, a tym samym prawo do przyjęcia bez postępowania kwalifikacyjnego na studia w uczelniach technicznych (indeks wyższej uczelni technicznej) oraz – prawo do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
Organizator olimpiady zapewnił uczestnikom dodatkowe atrakcje m.in. pieszą wycieczkę z przewodnikiem po Zielonej Górze, zwiedzanie Muzeum Ziemi Lubuskiej, koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Budowlanych w Filharmonii Zielonogórskiej oraz uroczystą kolację w Palmiarni.
To dotychczas największy sukces dla naszej szkoły- dwoje uczniów z tytułem laureata i zwycięstwo w tak prestiżowym konkursie budowlanym.

Mamy nadzieję, że Karolina i Mariusz będą mieli wielu naśladowców wśród uczniów budowlanki i innych zawodów.

Klasyfikacja uczestników zawodów centralnych XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – Zielona Góra, 13.04.2018 (pdf)

Absolwenci gimnazjów – serdecznie zapraszamy do naszego Technikum Budowlanego!
Nauczyciele uczący w Technikum Budowlanym: mgr inż. Beata Królikowska – opiekun, inż. Paweł Moska.


Skip to content