poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Autoprezentacja – spotkanie z psychologiemAutoprezentacja – spotkanie z psychologiem

6 listopada uczniowie klasy I Technikum Mechatroniczno-Budowlanego spotkali się z psychologiem p. Marią Jankowską-Tracz i rozmawiali na temat autoprezentacji. W psychologii  autoprezentacja to sposób, w jaki każdy człowiek poprzez swoje wypowiedzi, zachowania i sygnały niewerbalne komunikuje na zewnątrz kim jest, albo za kogo chciałby być uważany.
„Aby być pozytywnie odbieranym przez otoczenie bądźmy życzliwi i mili w sposób niewymuszony. Każda nieszczerość i sztuczność zostanie na pewno wychwycona przez odbiorcę i przyniesie odwrotny skutek. A przede wszystkim postarajmy się poznać potrzeby odbiorcy i sprawić, żeby uznał, że to właśnie my będziemy potrafili je zaspokoić. Bądźmy przy tym autentyczni, wiarygodni i uczciwi.”