poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Akcja honorowego oddawania krwiAkcja honorowego oddawania krwi

Krwiodawstwo – akcja społeczna mająca na celu pozyskiwanie krwi od osób zdrowych na rzecz osób potrzebujących krwi lub jej składników. Odbiorcami są szpitale, kliniki oraz instytuty dokonujące skomplikowanych operacji, przeszczepów i innych zabiegów, do przeprowadzenia których krew jest niezbędna. Krew jest pobierana od pełnoletnich, zdrowych osób, które zadeklarują swoją dobrą wolę. Krwiodawstwo w Polsce jest oparte na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi.

Ósmego stycznia 21 uczniów naszej szkoły oddało honorowo krew.

Ekipa Stacji Krwiodawstwa w Wieluniu składa podziękowania także tym uczniom, którzy regularnie oddają krew w Punkcie Krwiodawstwa mieszczącym się w budynkach wieruszowskiego stadionu.


Skip to content