W kwietniu w Zespole Szkół Technicznych nr 1 w Łowiczu odbył się wojewódzki etap konkursu „Sprawny w zawodzie 2025” w kategorii BHP z elementami prawa pracy.
Hufiec Pracy z Wieruszowa reprezentowała uczestniczka – Roksana Dyszlewska, uczennica Szkoły Branżowej I Stopnia z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.
Do rywalizacji przystąpili uczestnicy Hufców Pracy z całego województwa łódzkiego. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich uczniów OHP niezależnie od formy i etapu kształcenia. Obejmował test sprawdzający wiedzę z zakresu przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z elementami prawa pracy. Udział w nim był indywidualny. Poziom zmagań konkursowych był bardzo wysoki, a walka o zwycięstwo bardzo zacięta.
Uczestnicy mieli za zadanie wskazać w teście jedną odpowiedź prawidłową spośród trzech do wyboru w każdym pytaniu testowym. Po podliczeniu punktów z testu, okazało się, że pierwsze miejsce zdobyła uczestniczka reprezentująca Hufiec Pracy z Wieruszowa- Roksana Dyszlewska.
Nagrody ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy wręczył osobiście Komendant Ochotniczych Hufców Pracy z Łodzi, Pan Ryszard Targowski oraz przedstawiciel PIP z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi.
Serdecznie GRATULUJEMY Roksanie. 😊