poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

11 miejsce Mariusza Myszora w finale XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Białymstoku

W dniach 06÷08.04.2017 r. odbył się w Białymstoku etap ogólnopolski jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której organizatorem był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Konkurs objęty został patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

W zakończonym etapie okręgowym uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. Po raz pierwszy pułapem kwalifikującym na zawody centralne było osiągnięcie 44 pkt.

W całym konkursie począwszy od etapu szkolnego uczestniczył 2795 uczniów ze 158 szkół, a do konkursu Centralnego zakwalifikowano 90 uczniów reprezentujących 49 szkół.

Uczeń klasy III Technikum Budowlanego z ZSP w Wieruszowie Mariusz Myszor, który zwyciężył w etapie okręgowym miał możliwość stanąć do rywalizacji z najlepszymi w Polsce, a tu zapowiadała się zacięta rywalizacja zarówno w konkursie indywidualnym i w rankingu szkół.

Uroczystość XXX- lecia OWiUB łącznie z konkursem finałowym została przeprowadzona w Zespole Szkół Budowlano – Geodezyjnych im. Stefana Władysław Bryły w Białymstoku.

Nasz uczeń Mariusz Myszor uzyskał 67 punktów (8 wynik punktowy) i został laureatem w tej jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Mariusz sprawił dodatkową niespodziankę pokazując, że ma chęć na nawiązać współzawodnictwo z innymi uczestnikami i stając do rywalizacji uzyskał 11 miejsce w konkursie. W nagrodę otrzymał telefon komórkowy oraz wiele innych „drobiazgów” ufundowanych przez instytucje państwowe oraz sponsorów z branży budowlanej. W rankingu szkół wynik Mariusza (jednego ucznia ze szkoły) uplasował „Staszica” na 20 miejscu (z 49 startującychszkół w zawodach).

Startując z okręgu IV centralnego zajął w zawodach okręgowych 1 miejsce i w finale centralnych zawodów również osiągnął najwyższy wynik ze swojego okręgu.

Olimpiada ta była w dotychczasowej historii wyjątkowa pod kilkoma względami.

Wśród 90 reprezentantów szkół nikt nie uzyskał tytułu „uczestnika” (uzyskanie<35pkt), a Jury zawodów uhonorowało 20 uczniów tytułem „finalisty” (35÷50pkt) i aż 70 uczniów tytułem „laureata”. Uczestnicy zakwalifikowani na zawody centralne, jeżeli zdobyli w zawodach okręgowych lub zdobędą w zawodach centralnych co najmniej 40 pkt. uzyskują tytuły finalisty Olimpiady, a tym samym prawo do przyjęcia bez postępowania kwalifikacyjnego na studia w uczelniach technicznych (indeks wyższej uczelni technicznej) oraz – prawo do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Olimpiada jubileuszowa nie obyła się bez atrakcji ze strony organizatorów, którzy w ramach poznania miasta i regionu zaprosili uczestników do zwiedzania Białegostoku autobusem zwanym dawniej „ogórkiem”, wycieczki do Supraśla oraz podczas uroczystego spotkania kosztowania potraw regionalnych z Podlasia.

To dotychczas największy sukces ucznia  naszej szkoły, a zarazem drugi miły akcent, z tytułem „laureata”, w historii Technikum Budowlanego w Wieruszowie (Henryk Kukuła 2012r).

Nauczyciele uczący w Technikum Budowlanym: inż. Paweł Moska, mgr inż. Beata Królikowska – opiekun.

Klasyfikacja uczestników zawodów centralnych XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych – Białystok, 7.04.2017 (pdf)