Pasje naszych uczniów
Na stronie biblioteki szkolnej postanowiliśmy zamieszczać hobby uczniów naszej szkoły. Celem powyższego przedsięwzięcia jest promowanie talentów młodzieży, która poza obowiązkiem szkolnym znajduje czas na swoje pasje. Chętnych serdecznie zapraszamy do prezentowania swoich zainteresowań.
Szymon Szlak klasa I Technikum Mechaniczne
Trenuje w wieruszowskim klubie "Husaria" karate kyokushin.
23 marca 2013 r. w Malanowie odbyły się Mistrzostwa Polski Zachodniej Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Szymon zdobył złoty medal w kategorii juniorów +65 kg. Na zawodach startowało blisko 200 zawodników z pięciu województw.
W dniach 25.05 - 26.05.2013 w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Kick Boxingu K1 Rules. Do turnieju w tej najtrudniejszej - uderzanej formule kontaktowej przystąpiło 164 zawodników z całego kraju. Klub "Husaria" (pod opieką trenera Jacka Piwowara) reprezentował Szymon Szlak. Zawodnik wieruszowskiej Husarii stanął na podium w kategorii wagowej - 81 kg. Szymon zajął na turnieju II miejsce zdobywając tytuł wicemistrza Polski!
23 listopada 2013 - w Kaliszu odbyły się IX Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiej Federacji Karate Kyokushin. Wieruszowski Klub Karate "Husaria" reprezentował znów Szymon Szlak, którzy startował w konkurencji kumite. Wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów.
Życzymy dalszych sukcesów! Gratulujemy!
Zdjęcia: Rafał Kos (WKK Husaria)
Łukasz Rzeźnik klasa III Technikum Mechatroniczne
Wydawałoby się, że umysł ścisły, mechatroniczny. Łukasz tymczasem zaskakuje nas swoimi uzdolnieniami aktorskimi, empatią, emocjonalnym wczuwaniem się w rolę, w strofy wierszy, które pięknie interpretuje. Bez Niego nie odbędzie się żadna szkolna uroczystość. Kulturalny, sympatyczny, uprzejmy. Czy ma jakieś wady, pewnie tak, jak każdy z nas, ale tak jakoś skrzętnie je ukrywa. Uczestniczył w Konkursie Recytatorskim (w kategorii "Wywiedzione ze słowa"), który odbył się 26 marca 2013 roku w Sieradzu. Łukasz otrzymał za swój występ wyróżnienie.
Odnalazł się doskonale w grupie teatralnej "Ekstrakt", działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sokolnikach, a prowadzonej przez p. Beatę Waniek. Stworzona przez Niego rola fotografa w przedstawieniu "I tylko widzę ich twarze" zasługuje na wielką uwagę. Spektakl opowiada o traumie jaką jest wojna. Łukasz umiejętnie balansuje na granicy strachu, niepokoju, a jednocześnie płynnie potrafi przejść w zadumę i nostalgię.
Grupa teatralna "Ekstrakt" otrzymała zaproszenie na uroczystość obchodów XVII Dnia Judaizmu w Sieradzu. Młodzi aktorzy 20 stycznia 2014 r. zaprezentują swój spektakl. Zaproszenie jest wielkim wyróżnieniem dla całego zespołu.
Trwają przygotowania do następnego przedstawienia opowiadającego o "trudnej" młodzieży - czekamy z niecierpliwością na premierę.
Grupa "Ekstrakt" to kulturalna wizytówka naszego powiatu. Cieszymy się, że występują w niej nasi uczniowie.
Justyna Gatkowska klasa II Technikum Ekonomiczne
Wraz z Bartoszem Górką - kolegą z klasy - tworzą zgrany duet wolontariuszy.
Organizowała w szkole zbiórkę pieniędzy na ofiary tragedii na Filipinach, akcję "Szlachetna paczka", zbiórkę pieniędzy dla schroniska dla zwierząt, aktywna wolontariuszka WOŚP w Sokolnikach.
Uczestniczy w częściach artystycznych szkolnych uroczystości. Aktorsko realizuje się przede wszystkim w grupie teatralnej "Ekstrakt" z Sokolnik (prowadzonej przez p. Beatę Waniek). Tworzą zgrany zespół teatralny.
Zawsze skromna i uczynna, z sercem na dłoni - dla drugiego człowieka.
Wojciech Bezen klasa I Technikum Informatyczne
"Grą na saksofonie zainteresowałem się jakieś sześć, siedem lat temu. W świat muzyki najpierw wprowadził mnie mój ojciec, potem byłem uczniem szkoły muzycznej w Kępnie. Amatorsko gram również na gitarze basowej w kapeli rockowej "Poniedziałek". Oprócz mnie zespół tworzą: Łukasz Zygmunt z klasy IV Technikum Mechanicznego, Grzegorz Perlak z klasy IV Technikum Mechatronicznego oraz Krzysztof Góral - uczeń wrocławskiego technikum.
Brałem udział w konkursach muzycznych związanych z grą na saksofonie. Po raz pierwszy w Poznaniu, następnie w Szczecinie, gdzie zająłem III miejsce oraz w Ostrowie Wlkp. - wyróżnienie.
Gram w Orkiestrze Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie.
Wraz z kolegami z zespołu "Poniedziałek" i w ramach koncertów z Orkiestrą - często uczestniczę w różnego rodzaju imprezach i uroczystościach.
Zaszczytem było dla mnie zagranie koncertu w ramach "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".
Nie wyobrażam sobie mojego życia bez muzyki."
Jakub Hojeński klasa II Technikum Budowlane
"Swoją przygodę z muzyką zacząłem wspólnie z dyrygentem - Panem Krzysztofem Bezenem w Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieruszowie. Próbowałem różnych instrumentów, grałem na trąbce, rogu.
Obecny dyrygent Konrad Grygowski zaproponował mi grę na tubie. Odkryłem więc dla siebie instrument, który bardzo mi pasuje.
Koncertuję wspólnie z orkiestrą, interesują mnie różne style muzyczne. Czy jest coś przyjemniejszego niż słuchanie, zabawa z muzyką i przy muzyce? Chyba każdy to lubi."
Bartłomiej Choczaj klasa III Technikum Budowlane
"Moja przygoda z jazdą wyczynową na rowerze zaczęła się w wakacje 2011 r. Rok później razem z moim kolegą daliśmy pierwszy pokaz na "Dniach Bolesławca". Przygoda ta trwa nadal, wciąż doskonalimy swoje umiejętności. W związku z pokazem
na "Dniach Bolesławca" byliśmy zobowiązani nadać naszej grupce nazwę. Po wielu namysłach i poradach ze strony znajomych nazwaliśmy się BAD BIKE BROTHERS. Z biegiem czasu z dwóch członków grupy "zrobiło się" sześciu. Po pokazie w Bolesławcu zobaczyliśmy, że bardzo podoba się to ludziom. Załapaliśmy wtedy chęć do dalszych takich pokazów.
W obecnym roku (2013) było ich naprawdę sporo, występowaliśmy na kilku zlotach motocyklowych i okolicznych festynach. Prowadzimy też swoją stronę na Facebook'u, gdzie mamy ponad 1000 fanów. Gdy zaczynałem zabawę z rowerem, to nie myślałem, że stanie się ona moim "uzależnieniem". W takich sportach jest dużo adrenaliny i to właśnie dzięki niej kocham to co robię. Przyznam, że bez nutki szaleństwa nie byłoby ta zabawa dla mnie czymś wyjątkowym.
Ten typ sportu rowerowego jest mało powszechny, bardziej jest on spopularyzowany wśród miłośników motocykli - bo tam jest jeszcze więcej wrażeń. To co robię jest naśladowaniem tych, którzy jeżdżą właśnie w ten sposób na motorach. Natomiast pasjonatów takich jak ja na szczęście nie brakuje. Organizowaliśmy różne spotkania. Takie spotkania to naprawdę coś wyjątkowego i robi naprawdę ogromne wrażenie, gdy kilkanaście lub kilkadziesiąt ludzi z tą samą pasją spotyka się w jednym miejscu. Atmosfera na takich spotkaniach jest naprawdę przyjazna, służą one też do wymiany doświadczeń i do ciągłego zwiększania swoich umiejętności.
Mam nadzieję w przyszłości uprawiać jazdę wyczynową (czyli to co kocham) - także na motorze. Chciałbym poznać jeszcze więcej ludzi z taką osobowością, z tą samą pasją - co ja."
Jakub Hodyjas z klasy I Technikum Mechanicznego pasjonuje się kolarstwem przełajowym.
"Swoją pasję z kolarstwem zacząłem jakieś dwa lata temu. Wtedy to jeszcze jeździłem rekreacyjnie, w tym sezonie zdecydowałem się na złożenie roweru górskiego i zapisania się do klubu TSR ASHIMA WIERUSZÓW. Podjąłem się pierwszych startów w Ogólnopolskim Cyklu Wyścigów "Bike Maraton". Przejechałem 9 na 10 wyścigów i udało mi się zdobyć I miejsce w klasyfikacji generalnej - z czego jestem bardzo szczęśliwy.
Obecnie reprezentuje barwy klubu UKS Stobrawa Kluczbork m. in. w Pucharze Polski w kolarstwie przełajowym. Moimi trenerami są: Dariusz Drelak z Bralina i Edward Gułaj z Kluczborka.
W roku 2013 zdobyłem nagrody i wyróżnienia jako:
Zdobywca Pucharu Polski "Bike Maraton 2013"
zająłem:
III miejsce w Wyścigu Przełajowym "Trzech Króli 2013" - Topola Las
II miejsce w Wyścigu "Bike Maraton" - Wieluń
I miejsce w Wyścigu "Bike Maraton" - Głuszyca
II miejsce w Wyścigu "Bike Maraton"- Wrocław
I miejsce w Wyścigu "Bike Maraton" - Myślenice
I miejsce w Wyścigu "Bike Maraton" - Bielawa
I miejsce w Wyścigu "Bike Maraton" - Szklarska Poręba
II miejsce w Wyścigu "Bike Maraton" - Wisła
I miejsce w Wyścigu "Bike Maraton" - Polanica Zdrój
I miejsce w Wyścigu Przełajowym o Puchar Burmistrza Białej
II miejsce w Ogólnopolskim Wyścigu Cykloopawy XC-MTB - Głuchołazy
I miejsce w Mistrzostwach Województwa Opolskiego MTB - Głuchołazy
III miejsce w Wyścigu "Bike Maraton" - Zdzieszowice
II miejsce w IV Maratonie Niepodległościowym MTB w Wieruszowie (reprezentowałem TSR ASHIMA WIERUSZÓW)."
(zdjęcia pochodzą z dokumentacji Jakuba)
Maciej Pindor z klasy IV Technikum Elektrycznego - elektryk z głową pełną pomysłów.
"Od dziecka interesowałem się majsterkowaniem. Zaczęło się od rozkręcenia licznego sprzętu, składania prostych układów elektronicznych i budowania bardzo rozmaitych urządzeń. Całe swoje dzieciństwo i cały wolny czas poświęcałem mojemu hobby. Jedną z moich poważniejszych konstrukcji było zbudowanie pojazdu terenowego typu "Buggy", oczywiście nie skończyło się na jednym. W wieku 18 lat ukończyłem mój pierwszy ploter do cięcia plazmą. Aktualnie samodzielnie projektuje, buduję i programuję wypalarki plazmowe CNC z dokładnością wypalania detalu nawet 0,5 mm. Ktoś mnie zapyta, skąd mi się to wszystko bierze? Otóż wszystko zaczyna się od momentu, w którym coś mnie zainspiruje, następnie czytam wszelkiego rodzaju literaturę z daną inspiracją związaną oraz wyszukuję potrzebne informacje w Internecie. Na końcu budowa prototypu metodą prób i błędów."
Roksana Liczberska z klasy 1 s - Jej pasją jest fotografowanie.
"Trzy lata temu zainteresował mnie szeroki świat fotografii, dzięki któremu mogę uchwycić każdą scenę, chwilę w swoim życiu i nie tylko. Świat w kadrze wygląda zupełnie inaczej od tego w realnym życiu. Ludzkie oko nie dostrzega bowiem tylu szczegółów - ile może dostrzec aparat. Fotografia rozwija świetnie wyobraźnię i spostrzegawczość, dostrzegamy dzięki niej wszelkie piękno ujęcia i kadru."
Bartosz Górka - uczeń klasy I Technikum Ekonomicznego - wolontariusz. Zapytany o swoją pasję związaną z pomaganiem innym - mówi tak: "Interesuję się wolontariatem. Wolne chwile poświęcam na poszukiwanie informacji o różnych akcjach charytatywnych. Pierwszą charytatywną akcją, w którą się zaangażowałem był XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poczułem wtedy bezinteresowną chęć niesienia pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują. Jeśli mogę dać innym coś z siebie, doświadczam radości. Swoją pasję rozwijam głównie dzięki Pani Zofii Siwik - dyrektor GOKSiT w Sokolnikach - gdzie chętnie pomagam społecznie podczas organizacji imprez typu: konkursy, akcje charytatywne czy też festyny. Z przyjemnością wykonuje obowiązki wolontariusza, jestem osobą sumienną i odpowiedzialną. Chcę pomagać innym i wspierać ich, to nic nie kosztuje, a mogę ludziom sprawić wiele dobrego. W przyszłości moim marzeniem jest wyjechać do Afryki, aby pomagać tamtejszej ludności."
Vjolca Behluli - fotografią interesowałam się od zawsze. Na początku chodziłam z cyfrówką i robiłam wszystkiemu i wszystkim zdjęcia, głównie dla zabawy. Po jakimś czasie zrozumiałam, że to moja pasja. Gdy już zdobyłam jakąś wiedzę i doświadczenie na temat fotografii, zaczęłam bardziej rozwijać swoje hobby. Późniejszym rezultatem tego był zakup nowego znacznie już droższego sprzętu. Później wyjazd na obóz fotograficzny do Hiszpanii, gdzie rozwinęłam swoje umiejętności w tej dziedzinie.
Fotografia daje mi siły. Sprawia, że nawet najgorszy dzień może być tym najlepszym. Jest to mój mały kawałek nieba, dzięki któremu mogę w zupełności oderwać się, choć na chwile od tej szarej i często przytłaczającej mnie rzeczywistości. Kocham to, co robię, poświęcam temu każdą wolną chwilę. Ciągle się uczę i póki, co jestem w tym wielką amatorką. Myślę, że z biegiem czasu to się zmieni. Mam już swoje małe sukcesy. Jednym z nich jest wygrana w konkursie powiatowym "Z Ekologią na Ty", gdzie jedną z nagród była publikacja moich zdjęć w kalendarzu powiatowym. W przyszłości pragnę iść na studia fotograficzne, później chciałabym mieć własne studio. Mam nadzieję, że postawiony przeze mnie cel na przyszłość, stanie się teraźniejszością.
Arkadiusz Wdowik uczeń klasy II Tt od dziecka interesuje się samochodami ciężarowymi. Zawsze podziwiał ich wielkość i kształt. Od kilku lat zaczął zajmować się modelarstwem. Jego marzeniem było składanie modeli samochodów ciężarowych i wzięcie udziału w konkursie modelarskim.
Pierwszym modelem jaki złożył była SCANIA, następnym był model ciężarówki VOLVO FH16 w skali 1:24. Jak sam powiedział - wykonałem go bardzo profesjonalnie i pojechałem na zlot samochodów ciężarowych do Opola, gdzie wziąłem udział w VIII Mistrzostwach Polski w modelach pojazdów ciężarowych "Modell Truck Mania". Mój model ciężarówki Volvo FH16 zdobył najwyższą ilość punktów, zajmując w ten sposób pierwsze miejsce w kategorii junior.
Jest to pierwsze zwycięstwo Arka w tak prestiżowych zawodach. Obecnie w wolnych chwilach Arek pracuje nad dwoma modelami. Mamy nadzieje, że wkrótce będziemy mogli podziwiać jego pracę. Życzymy powodzenia w realizacji pasji oraz dalszych osiągnięć.
Mateusz Kościński - szaleniec z aparatem, amator z ambicjami, uczeń klasy IV Technikum mechatronicznego pasjonuje się fotografią od 4 lat. Fotografowanie sprawia mu przyjemność, lubi uwieczniać to co ulotne, co być może już się nie powtórzy. Jak sam mówi o sobie "pasja ta wypełnia moje życie, pożera mój umysł, a oczy kadrują zamiast patrzeć".
Poniżej prezentujemy przykładowe prace Mateusza, trzy z nich wybrane zostały do konkursu powiatowego. Życzymy powodzenia!!!
Mateusz Błach - uczeń klasy 2 Technikum budowlanego to pasjonat gry na keyboardzie. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2001 roku - biorąc lekcję gry na pianinie u Pana Józefa Rybskiego. Następnie rozpoczął naukę gry na keyboardzie w Społecznym Ognisku Muzycznym w Łubnicach. Od 2004 roku jest członkiem Orkiestry Dętej w Dzietrzkowicach. Pasjonuje Go również gra na trąbce.
Oto osiągnięcia Mateusza:
II miejsce na V Kluczborskich Prezentacjach Młodych Keyboardzistów w 2007 roku,
wyróżnienie na VI Międzypowiatowych Przeglądzie Młodych Keyboardzistów w 2008 roku w Kluczborku,
II miejsce w Powiatowych Spotkaniach Młodych Keyboardzistów w 2008 roku - Wieluń,
wyróżnienie na VII Międzypowiatowym Przeglądzie Młodych Keyboardzistów w 2009 roku w Kluczborku,
I miejsce na V Powiatowych Spotkaniach Keyboardzistów - 2009 rok, Wieluń,
II miejsce na VIII Przeglądzie Młodych Keyboardzistów - 2010 rok, Kluczbork,
II miejsce na Powiatowych Spotkaniach Młodych Keyboardzistów - 2010 rok, Wieluń,
I miejsce na XI Międzypowiatowym Przeglądzie Młodych Keyboardzistów - 2011 rok, Kluczbork,
II miejsce na Powiatowych Spotkaniach Młodych Keyboardzistów - 2011 rok, Wieluń.
Mateusz wielokrotnie prezentował juz swoje umiejętności muzyczne na szkolnych uroczystościach.
Andrzej Kuch jest uczniem klasy 4 Technikum Mechatronicznego. Pasjonuje się lekką atletyką.
Pierwsze znaczące sukcesy Andrzeja miały miejsce w 2009 roku, kiedy to zajął I miejsce w Halowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w skoku w dal szkół ponadgimnazjalnych w Spale oraz II miejsce w skoku w dal w Mistrzostwach Polski LZS w Słubicach.
Rok 2010:
I miejsce w skoku w dal w Indywidualnych Halowych Mistrzostwach LZS województwa łódzkiego w lekkiej atletyce szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się w ośrodku przygotowań olimpijskich w Spale,
I miejsce w skoku w dal w Mistrzostwach Polski LZS w Zamościu,
I miejsce w skoku w dal w 13 Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Kielcach,
I miejsce w trójskoku w 13 Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Kielcach,
II miejsce w skoku w dal w Grand Prix Durasan w Płońsku, gdzie Andrzej ustanowił swój rekord życiowy 7,52 m,
I miejsce w skoku w dal, na mitingu międzynarodowym na Słowacji w Trnavie.
W roku 2011 Andrzej objęty został szkoleniem centralnym Kadry Narodowej Młodzieżowców.
Pierwszy dzień Halowych Mistrzostw Polski odbywających się 19.02.2011 roku w Spale to dla Andrzeja bardzo udany debiut w gronie seniorów. Nasz zawodnik startował w konkurencji skoku w dal uzyskując wynik 7,18 m, co pozwoliło mu na zajęcie 6 miejsca. Życzymy dalszych sukcesów!
Nauczycielem wychowania fizycznego i głównym opiekunem poczynań sportowych Andrzeja jest mgr Jarosław Urbaniak.
Pasja muzyczna Daniela Kosa ucznia klasy 3 Technikum Elektrycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie zrodziła się, gdy miał dziewięć lat i otrzymał od rodziców pierwszy keyboard. Ponieważ Jego zapał do muzykowania był ogromny - szybko pojawiły się pierwsze efekty. W grze pomagał Mu ojciec, również pasjonujący się muzyką. Prawdziwa przygoda z organami rozpoczęła się, gdy zaproponowano Mu, aby zagrał na organach kościelnych. Po raz pierwszy zagrał w kościele z wielką tremą, ale zrozumiał, że od tej chwili muzyka organowa stała się Jego wielkim wyzwaniem.
W rozwijaniu umiejętności pomagał Mu Pan Marian Kałuża, organista Kościoła p. w. Św. Anny w Ochędzynie, który zawsze służył Mu wsparciem i pomocą. Od roku 2009 pobiera lekcje gry na organach pod kierunkiem organisty Konkatedry w Ostrowie Wlkp. mgr Karola Kopca - na tamtejszym instrumencie. Po zakończeniu nauki w technikum pragnie rozpocząć naukę w Studium Organistowskim w Kaliszu. Mogliśmy posłuchać Jego gry na organach w dniu 1 kwietna, podczas uroczystej Mszy Św. w kościele p. w. Św. Biskupa Stanisława w Wieruszowie, w szóstą rocznicę śmierci Jana Pawła II.
Łukasz Dembecki zajmuje się od kilku lat modelarstwem pływającym modeli z napędem spalinowym klasy FSR-V 3,5cm3, V 7,5cm3, O 7,5cm3. Po otrzymaniu licencji sportowej od Centralnej Komisji Modelarskiej o numerze POL-547 rozpoczął starty w Pucharze Polski. Pierwsze znaczące osiągnięcia w klasie FSR-V 3,5 standard przyszły w sezonie 2006 między innymi:
- I miejsce w Międzynarodowych zawodach we Wrocławiu,
- I miejsce Grand Prix Polski w Jaworze,
- II miejsce w zawodach strefowych w Kępnie,
- III miejsce w Finale Mistrzostw Polski w Supraślu.
Sezon 2006 zakończył w ogólnej klasyfikacji na IV miejscu.
W sezonie 2007 rozpoczął starty w klasie FSR-V 3,5 standard oraz w klasie wyższej FSR-V 3,5 junior zdobywając następujące osiągnięcia:
- FSR-V 3,5 standard zajął I miejsce, w klasie FSR-V 3,5 junior zajął II miejsce w Międzynarodowych zawodach we Wrocławiu,
- I miejsce w klasie FSR-V 3,5 st., II miejsce w klasie FSR-V 3,5 junior w Grand Prix Bydgoszczy - II Eliminacje do Mistrzostw Polski,
- I miejsce FSR-V 3,5 st., IV miejsce FSR-V 3,5 junior w Grand Prix Polski w Jaworze,
- w Finale Mistrzostw Polski w Trzciance koło Poznania zajął I miejsce w klasie FSR-V 3,5 st. oraz II miejsce w klasie FSR-V 3,5 junior.
W 2007 r. ogólnej klasyfikacji zajął I miejsce zdobywając Puchar Polski w klasie FSR-V 3,5 st. oraz w klasie wyższej FSR-V 3,5 junior zdobywając tytuł Wicemistrza Polski. W związku z tym Centralna Komisja Modelarstwa LOK powołała Łukasza Dembeckiego do Kadry Narodowej na 2008 r. w modelarstwie pływającym - modeli z napędem spalinowym klasy FSR-V 3,5 junior.
Był finalistą Mistrzostw Świata, które odbyły się we Włoszech w miejscowości Leno zajmując IX miejsce.
W sezonie 2008 na Mistrzostwach Polski w Bornym Sulinowie zdobył Mistrza Polski w klasie 3,5 standard oraz Mistrza Polski w klasie 3,5 junior.
W sezonie 2009 otrzymał powołanie do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy, które odbywały się na Węgrzech w miejscowości Oroshaza. Był finalistą w klasie 3,5 i 7,5 zajmując 10 i 11 miejsce.
Na Mistrzostwach Polski w Supraślu w sezonie 2009 zdobył Mistrza Polski w klasie 3,5 junior oraz był to sezon debiutu w klasie wyższej jaką jest klasa 7,5 zdobywając tytuł Wicemistrza Polski.
W roku 2010 otrzymał ponownie powołanie do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata, które odbywały się również na Węgrzech (Oroshaza) zajmując w klasie 3,5 junior 9 miejsce, a w klasie 7,5 junior 11 miejsce.
W tym sezonie na Mistrzostwach Polski w miejscowości Tychy zdobył II Wicemistrza Polski w klasie 3,5 junior oraz Wicemistrza Polski w klasie 7,5 junior.
Trzeba tu zaznaczyć, że po dwutygodniowych zmaganiach na Mistrzostwach Świata i Europy do ścisłego finału dostaje się tylko 12 zawodników, którzy walczą o najwyższe trofea tych Mistrzostw.
Drugą pasją Łukasza jest budowa modeli samochodów ciężarowych - tir-ów w skali 1:24.
Pierwsze jego starty w zawodach Model Truck Mania były w 2006 roku. Kolejne jego starty w zawodach w sezonach 2007, 2008 to zdobywanie doświadczenia i doskonalenia umiejętności w precyzyjnym wykonywaniu modeli. W roku 2009 na Mistrzostwach Polski w Kępnie Łukasz zdobył II i III miejsce. W roku 2010 na Mistrzostwach Polski wystawiając trzy modele zdobył w kategorii zestaw amerykański III miejsce, w kategorii ciągnik amerykański i ciągnik europejski zajął dwa II miejsca. Gratulujemy!
Opiekunem i osobą, która rozbudziła zainteresowania Łukasza i dzielnie wspiera Jego poczynania jest ojciec Łukasza p. Andrzej Dembecki. Gratulujemy wspaniałej postawy ojcowskiej i pięknego porozumienia ojca z synem we wspólnym kultywowaniu życiowej pasji.
"Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie musisz działać bardzo szybko." - Henri Cartier-Bresson.
Pasją uczennicy klasy 3 Technikum Budowlanego Anny Szymanek jest fotografia. Tak opisuje swoją pasję: Bardzo daleko mi do tego by robić profesjonalne zdjęcia. Lubię wziąć aparat w rękę i pstrykać fotografię, ale jednak najlepsze zdjęcia wychodzą pod wpływem jakiś przemyśleń czy też inspiracji. Od najmłodszych lat lubiłam robić zdjęcia. Często chowano przede mną aparat bym nie wypstrykała całej kliszy. Gdy miałam 14 lat marzyłam o własnym aparacie cyfrowym. Marzenie się spełniło w dniu 18 urodzin. Przez cztery lata byłam ograniczona w robieniu zdjęć, ponieważ aparat pożyczałam od starszej siostry. Nie biorę udziału w konkursach, nie publikuje swoich zdjęć w Internecie po prostu lubię zrobić zdjęcie i schować do szuflady. Czasem nawet mi się uda zrobić jakieś ciekawe. Myślałam kiedyś na poważnie nad tym aby iść na studia fotograficzne, pomysł szybko wyleciał z głowy ponieważ są dużo lepsi ode mnie w tej dziedzinie i potrafią wydobyć w 100% duszę ze zdjęcia. Dla mnie to jest relaks i odnalezienie spokoju... jednym słowem pasja.
Pasją uczennicy klasy 1 Technikum Hotelarskiego Alicji Świerkowskiej jest jazda konna. Już od najmłodszych lat wychowywała się w umiłowaniu do przepięknych zwierząt jakimi są konie. Oprócz jazdy konnej pasjonuje ją także uwiecznianie wizerunku swoich ulubieńców, rysuje i maluje. Podczas ostatniej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystawiła swoje prace na aukcję i w ten sposób wzbogaciła szlachetny cel.
Brała również udział w pokazach jazdy konnej podczas III Powiatowej Wystawy Koni. Życzymy powodzenia w czerpaniu przyjemności z tak pięknej dyscypliny sportowej.
Uczeń klasy 1 Technikum Elektrycznego Robert Wilk pasjonuje się hodowlą pająków. Oto co mówi o swojej pasji:
"Pająkami zacząłem interesować się już ponad 4 lata temu, jednak pierwszy pająk trafił pod moją opiekę dopiero pół roku później. Zafascynowany tymi stworzeniami spędzałem sporo czasu w internecie poszukując informacji na ich temat lub rozmawiając z innymi hodowcami.
Z biegiem czasu kupowałem coraz więcej pająków i nabierałem coraz więcej doświadczenia przez co kupowałem coraz to bardziej wymagające gatunki. Od niedawna zacząłem rozmnażać pająki i zaczynam hodowlę pająków właściwych, które nie są już tak popularne wśród terrarystów jak np. ptaszniki. Na dzień dzisiejszy mogę pochwalić się hodowlą liczącą około 30 pająków, a wśród nich okazami, których nie powstydził by się żaden hodowca i z których jestem bardzo dumny."
Kinga Dąbrowska z klasy 3 LPzi grę na skrzypcach rozpoczęła w 5 roku życia w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Ostrzeszowie. Naukę kontynuowała przez 8 lat pod opieką nauczycielki - pani Magdaleny Sołtysiak.
Swoją dalszą edukację na instrumencie rozpoczęła mając 13 lat w Ostrowie Wielkopolskim w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego, nauczyciel prowadzący: Izabela Garyjantesiewicz. W tym roku kończy tę szkołę bardzo ważnym egzaminem dyplomowym. Jest również u nas tegoroczną maturzystką. W związku z powyższym ma przed sobą dwa bardzo ważne egzaminy życiowe, od wyniku których uzależnia możliwość realizacji swojej pasji, a mianowicie - studiowanie na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Instrumenty - skrzypce.
Swoje umiejętności doskonali codziennymi ćwiczeniami gry na skrzypcach.
Udziela się również społecznie grając w kościelnym chórze "Lira" pod kierownictwem brata Franciszka Bulendy oraz w szkołach muzycznych m. in. w Kępnie, Ostrzeszowie, Ostrowie Wielkopolskim. Swoim graniem uatrakcyjnia także uroczystości w naszej szkole.
Osiągnięcia Kingi to:
1. Konkurs Młodych Talentów na Łotwie - Sigulda (wyróżnienie).
2. 6 dyplomów "Dyrektora Szkoły" w Ostrzeszowie za szczególne osiągnięcia w grze na instrumencie.
3. Dyplom uczestnika w Regionalnych przesłuchaniach uczniów klas skrzypiec w Gnieźnie.
4. Dyplom uczestnictwa w Regionalnych prezentacjach klas skrzypiec prowadzonych przez prof. Bartosza Bryłę w Legnicy.
Sandra Cieśla z klasy 3 Tek jest uczennicą, której pasją jest śpiew. Powiedziała nam, że swoje zdolności wokalne wykazywała już jako mała dziewczynka, śpiewając na "choinkach" u swojego starszego rodzeństwa. Następnie w szkole podstawowej w Ostrówku rozwijała swoje hobby. Chętnie brała udział w wszelkiego rodzaju konkursach talentów. W gimnazjum udzielała się w przedstawieniach szkolnych, imprezach gminnych oraz powiatowych. Pod kierunkiem p. Katarzyny Staszczyk wzięła udział w konkursie talentów "Perełki" w Wieluniu, gdzie uzyskała nominację do zespołu GOSPEL.
W naszej szkole Sandra chętnie angażuje się w organizowane uroczystości.
Obecnie należy ona do zespołu muzycznego "AKCES" z Galewic, z którym współpracę rozpoczęła w 2009 roku. Na razie nie planuje zmian, a w przyszłości chciałaby zająć się tym co kocha najbardziej czyli śpiewaniem.
Adrianna Józefiak z klasy 2 LPzi fotografią pasjonuje się od najmłodszych lat. Zaczynała w podstawówce wspólnie z koleżanką. Ówczesna rzeczywistość wyglądała tak, że chęci były duże a umiejętności jeszcze wtedy małe. Adrianna mówiła - walczyłyśmy z brakami na wszystkich możliwych frontach, nader często plącząc się i fotografując co się dało. Czego się nie dało również, z tym że ówczesny aparat, w który byłyśmy wtedy wyposażone miał kilka ograniczeń, mogące skutecznie ostudzać zapał.
Obecnie posiada ona swój własny sprzęt i dalej rozwija swoje zainteresowania. Dla niej fotografowanie to możliwość uwiecznienia ulotnych chwil naszego życia. Fotografia - to mały kolorowy skrawek papieru, z którego można wyczytać tak wiele... .
Adrianna lubi robić sesje zdjęciowe swoim znajomym, rodzinie. Inspirują ją lata trzydzieste i nie tylko. Poza zdjęciami znajomych uwiecznia również naturę, która nabiera innego wymiaru w jej wykonaniu.
Prace naszej koleżanki możemy podziwiać również na stronie internetowej naszej szkoły. Zajmuje się ona bowiem oprawą fotograficzną uroczystości odbywających się w naszej szkole.
Adrianna swoje prace zamieściła również na stronie www.adziia.deviantart.com - portalu międzynarodowym, który zwrócił się do niej z prośbą o udzielenie wywiadu na temat "Twoja inspiracja fotografią". Dzięki temu, że dostrzeżono jej prace stało się to dla niej jeszcze większym wyzwaniem do kontynuowania swojej pasji.
Uczeń naszej szkoły Łukasz Cygan z klasy 4 Technikum Budowlanego, pasjonuje się grą na gitarze. Swoją przygodę z gitarą rozpoczął w 2003 roku. Przez pierwszy rok nauczycielem Łukasza był o. Ireneusz Wybraniak, natomiast dalsze doskonalenie gry na gitarze to praca własna. Od 2004 roku należy do młodzieżowego zespołu wokalno-instrumentalnego "Młodzieńcy w Ogniu", działającego przy parafii Zesłania Ducha świętego w Wieruszowie. Założycielem zespołu był ojciec Ireneusz.
Obecnie opiekę nad zespołem przejął ojciec Andrzej Grad, a kierownikiem jest Łukasz Cygan. Zespół składa się z dwunastu osób: o. Andrzej Grad - opiekun, Łukasz Cygan - kierownik, odpowiedzialny za nagłośnienie oraz gitarzysta, Michał Barański - gitara akustyczna, Mateusz Grzana - gitara basowa, Piotr Franiak - instrumenty perkusyjne, Jakub Franiak - klawisze i klarnet, Monika Janik - skrzypce, Monika Cygan - klawisze i wokal, Hubert Ceglarek - wokal, Dawid Sodomski - wokal, Wiktoria Siódmiak - wokal oraz Marcin Sularz - wokal.
"Młodzieńcy w Ogniu" nagrali 4 płyty, na których znajdują się utwory autorstwa o. Ireneusza Wybraniaka, Łukasza Cygana, Moniki Cygan, oraz całego zespołu. Sprzęt jaki posiada zespół został zakupiony z ofiar otrzymanych podczas koncertowania po parafiach oraz ze sprzedaży płyt.
Poniżej można obejrzeć zdjęcia prezentujące zespół oraz posłuchać wybranych utworów.
Zamieszczamy zdjęcia uczennicy klasy 1 d Dominiki Szatkowskiej. Wystawa nosi tytuł "W wolnych chwilach dla relaksu". Dominika powiedziała nam, że od najmłodszych lat jej wielką pasją było uwiecznianie tego co ją otacza. Od kiedy miała pierwszy aparat wychodziła na długie wycieczki i fotografowała to co zwróciło jej szczególną uwagę. Do dzisiaj się to nie zmieniło.
Zapraszamy na poniższą wystawę.