poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Żywa lekcja historii – rekonstrukcja wydarzeńŻywa lekcja historii – rekonstrukcja wydarzeń

W dniu 10 czerwca (sobota) 2017 roku uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wzięli udział w rekonstrukcji  wydarzeń historycznych –  „Wieruszów 1918 Prawdziwy Dzień Wolności”. Młodzież  wcieliła się w stroje z tamtej epoki, przedstawiając w inscenizacji ludność cywilną .

Wydarzenie było zaczątkiem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. i odbyło się w ramach przedsięwzięcia „Z Powiatem na Piknik 2017!”, a organizatorami było Starostwo Powiatowe i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie.

Dziękujemy młodzieży za wspaniałą stylizację strojów, wielkie zaangażowanie odgrywanych postaci i poświęcenie swojego wolnego czasu.

 A byli to: Weronika Malik kl. 1 Tib,  i pozostali uczniowie z klasy 1 Thl – Patrycja Gmerek, Katarzyna Golińska, Natalia Otorowska, Klaudia Prędka, Sandra Staroń,  Żaneta Mora, Klaudia Szczota,  Paulina Głowiak, Sebastian Juszczak, Dominik Prymas.

Opiekunowie młodzieży: Krzysztof Gałęza  – nauczyciel historii i Halina Paluch – nauczyciel bibliotekarz przy współpracy z dyrektorem Biblioteki Powiatowej z Katarzyną Idzikowską.


Skip to content