poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Zwycięstwo młodzieży OHP z Wieruszowa na Wojewódzkim konkursie ,,Sprawny w zawodzie – kucharz” w DobieszkowieZwycięstwo młodzieży OHP z Wieruszowa na Wojewódzkim konkursie ,,Sprawny w zawodzie – kucharz” w Dobieszkowie

W dniu 20.04.2017 r. uczestnicy Hufca Pracy wzięli udział w XIV edycji Ogólnopolskiego  konkursu ,,Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy 2017’’ w zawodzie kucharz. Konkurs zorganizowany  przez CKIW w Dobieszkowie oraz ŁWK OHP w Łodzi. Celem konkursu było sprawdzenie poziomu przygotowania do egzaminów kwalifikacyjnych uczniów kończących cykl  kształcenia oraz wyłonienie drużyny reprezentującej województwo łódzkie na etapie ogólnopolskim konkursu.

W konkursie ,,Sprawny w zawodzie – kucharz’’ drużynę z Wieruszowa reprezentowali:
Angelika Otorowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie i Miłosz Kwaśniewski  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kępnie. W części teoretycznej kucharze rozwiązywali test, natomiast w części praktycznej musieli przygotować dwudaniowy obiad. Nasi reprezentanci podbili serca jury swoim profesjonalizmem oraz estetyką przygotowanych potraw, w związku z tym zajęli  I miejsce w konkursie.  Zwycięska drużyna z Wieruszowa będzie reprezentować Województwo Łódzkie na etapie Ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w połowie maja w  Wasilkowie.

Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki w finale ogólnopolskim!!

Pragniemy również podziękować Panu Michałowi  Wejnerowi właścicielowi  BISTRO KWADRANS  za profesjonalne przygotowanie podopiecznych hufca pracy w Wieruszowie do udziału w konkursie. Zwycięstwo uczniów w dużej mierze jest zasługą doskonałego przygotowania i opieki instruktora praktycznej nauki zawodu.


Skip to content