poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Zimowa zbiórka karmy dla zwierzaków ze schroniskaZimowa zbiórka karmy dla zwierzaków ze schroniska

We wtorek 19 grudnia 2017, na trzeciej godzinie lekcyjnej – odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie- zbiórka pieniędzy na zakup karmy dla zwierzaków ze schroniska.

Co roku dokarmiamy zwierzęta w trakcie zimy. Liczymy na Wasze wielkie serca i wsparcie zbiórki.
Liczy się każda złotówka. Można też przynieść worki z karmą do pokoju pedagoga szkolnego.

Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy, że:

„Właściciele psów mieszkających w budach i kojcach szczególnie powinni zadbać o to, by odpowiednio przygotować swojego czworonoga przed nadejściem ujemnych temperatur. Takim psom również należy zwiększyć dzienne racje pokarmowe, karmiąc je minimum 2 razy dziennie. Pamiętajmy, że posiłek ma dostarczyć psu energię, która pozwoli mu przetrwać noc w niekorzystnych warunkach pogodowych. Dlatego najlepiej, gdy ostatni posiłek zostanie podany wieczorem i uprzednio go podgrzejemy.  Podobnie jest z wodą. W okresie jesienno – zimowym zawsze podajemy naszemu psu letnią wodę, którą często zmieniamy! Pamiętajmy również, iż pozostawiona na dłuższy czas woda w misce zamarznie, a pies pozostanie bez dostępu do wody.
Ciepła buda dla psa to podstawa w trakcie mrozów. Oprócz posiłków ważne jest, aby zabezpieczyć przed mrozami schronienie naszego pupila. Warto pamiętać o tym, by:

  • buda psa nie stała bezpośrednio na ziemi, należy ją odizolować od podłoża, np. styropianen bądź trocinami, na których następnie postawimy budę;
  • wejście do budy zasłonić jakimś ciężkim materiałem, np. kawałkiem grubego koca, tak aby do środka nie dostawało się zimne powietrze;
  • ocieplić ściany budy, do czego również nadaje się styropian;
  • zabezpieczyć dach przed wilgocią przy użyciu grubej folii, na wypadek gdyby na dachu budy zalegał śnieg;
  • wnętrze budy obficie wyłożyć kocami, aby pies miał wygodne i ciepłe posłanie”.

Skip to content