poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Żegnaj smutku…Żegnaj smutku…

Jednym ze znakomitych sposobów dbania o nasze zdrowie psychiczne jest aktywny wypoczynek fizyczny. W związku z tym, uczniowie z klas Technikum Budowlanego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie udali się na wyprawę rowerową. Jako, że pogoda dopisywała, a trasa rowerowa wynosiła blisko 50 kilometrów, po powrocie nikt już nie miał siły trapić się kłopotami i smutkami. Wszyscy marzyli o spokojnym odpoczynku i głębokim śnie.

Wyprawę zorganizowali nauczyciele: Beata Królikowska i Paweł Moska.

Celem wyprawy było poznanie Szlaku Nadwarciańskich Krajobrazów. Po wypożyczeniu rowerów w Ośrodku ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim, grupa udała się w podróż, zwiedzając po drodze: starorzecze Warty o nazwie „Wronia Woda”, Górę Świętej Genowefy, następnie docierają do „Żabiego Stawu”. Dalej już wieś Bobrowniki. Zwiedzili nieczynny kamieniołom, gdzie wydobywano kamień wapienny, a w którym przy odrobinie szczęścia znaleźć można skamieniałości. Przejechali na drugą stronę Warty, rezerwat „Węże”, miejscowość Węże,wioski: Kiedosy, Grabarze, Załęcze Wielkie, powrót do „ Nadwarciańskiego Grodu”.

Wyprawa sfinansowana została przez starostwo powiatowe w ramach realizacji zadań Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2011-2015.


Skip to content