poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Zdrowy styl życia i zasady zdrowego odżywiania- lekcja wychowawcza z pielęgniarką szkolnąZdrowy styl życia i zasady zdrowego odżywiania- lekcja wychowawcza z pielęgniarką szkolną

16 listopada 2018 na lekcji wychowawczej  w klasie 1r  gościliśmy pielęgniarkę szkolną panią Marię Kępa. Temat lekcji: „Zdrowy styl życia i zasady zdrowego odżywiania” nie jest  przypadkowy, ponieważ młodzi  ludzie często  zapominają jak ważne dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego  jest prawidłowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. Współcześnie borykamy się z wieloma problemami  dotyczącymi odżywiania (anoreksja, bulimia, nadwaga). Uczniowie wychodząc do szkoły często zapominają o śniadaniu, które jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. W szkole na drugie śniadanie zamiast kanapki  jedzą słodycze i  popijają słodkim napojem. To wszystko generuje problemy zdrowotne:  niestety 30% dzieci i młodzieży ma nadwagę, problemy z układem kostno-szkieletowym i skupieniem się na lekcji.  A to wszystko związane jest ze złym odżywianiem i brakiem ruchu. Dlatego już dziś warto wprowadzić w życie 6 kroków do zdrowszego życia, o których opowiadała podczas lekcji pani Maria Kępa:

  1. Jedz 5 posiłków w ciągu dnia.
  2. Przeznacz co najmniej 15 minut na posiłek.
  3. Dokładnie przeżuwaj każdy kęs.
  4. Wybieraj zdrową żywność.
  5. Zdrowo sypiaj.
  6. Ruszaj się.

Tylko tyle, a może aż tyle!


Skip to content