poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Zbieramy na rehabilitację Pawła i KubyZbieramy na rehabilitację Pawła i Kuby

W dniach 23 listopada (poniedziałek), 25 listopada (środa), 27 listopada (piątek) odbędzie się w naszej szkole akcja zbiórki funduszy na rehabilitację dwóch wspaniałych chłopców z Rodzinnego Domu Dziecka w Lubczynie.

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele! Pracownicy administracji i obsługi szkoły. Apel o pomoc dla Tych WSPANIAŁYCH RYCERZY!

Paweł i Kuba, to bliźniacy, którzy od początku nie mieli łatwo. Porzuceni przez rodziców chłopcy pierwszy rok życia spędzili w szpitalu. Głęboki stopień upośledzenia psycho-ruchowego, deformacja klatki piersiowej, koślawość kolan, płaskostopie, oczopląs, zez, … Do normalnego, samodzielnego życia daleka droga. Jednak jak przystało na prawdziwych rycerzy – bracia nigdy się nie poddali. Z pewnością w pięć minut skradliby Wam serca. Bo to historia o miłości do życia.

Akcję przeprowadzą uczennice z klasy II D:
Klaudia Kołodziejczyk, Karolina Kozłowska, Dominika Gauza, Julita Serek, Oliwia Woźniak, Sandra Bylicka. Dziewczyny spotkały się z Pawłem i Kubą i razem z nimi namalowały plakat zapraszający do akcji.


Skip to content