poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Zakończenie roku szkolnego w StaszicuZakończenie roku szkolnego w Staszicu

„Było to w początkach lipca, kiedy pachną lipy i z daleka czuć najsłodszą woń – wakacji. Wakacje pachną najpiękniej na świecie. Dorośli ludzie dlatego są nieszczęśliwi i zgorzkniali, bo nie chodzą do szkoły i nie czekają na wakacje.”
Kornel Makuszyński

Zakończenie roku szkolnego jest okazją do składania gratulacji, szczególnie tym spośród Nas, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce. Gratulujemy Wam tych osiągnięć i jednocześnie dziękujemy Tym, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów, olimpiad, zawodów sportowych .
Szczególnie gratulujemy także Tym uczniom, którym z różnych przyczyn nauka przychodzi z trudnością. Walczyliście odważnie do końca, często przekraczając swoje możliwości, a tym samym udowodniając sobie, że „mogę więcej!”.
Cieszymy się z wszystkich pochwał jakie płyną do szkoły z zakładów pracy, gdzie odbywacie praktyczna naukę zawodu lub praktyki zawodowe.

Pobyt w szkole to nade wszystko przygotowanie do dorosłego życia. Tutaj oprócz wiedzy uczycie się jak żyć wśród społeczności, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak pomagać innym, a tym samym czuć swoją wartość….i uczycie się systematyczności, punktualności, odpowiedzialności za to, co się mówi i czyni – zwłaszcza, gdy przekraczacie magiczne 18 lat.

Podziękowania dla całej społeczności uczniowskiej, grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi za przyjazną atmosferę, wyjątkowy klimat, za działalność charytatywną – otwarcie na potrzeby drugiego człowieka!!!

Nagrody starosty powiatu wieruszowskiego oraz nagrody przewodniczącego Rady Powiatu z rąk starosty Andrzeja Szymanka, dla  uczniów szczególnie wyróżniających się pod względem nauki i zachowania otrzymali:
Michał Brząkała – kl. III Technikum Logistyczne,
Piotr Nakonieczny – kl. III Technikum  Logistyczne,
Natalia Mieszała– kl. II Technikum Ekonomiczne,
Damian Łuszkiewicz – kl. II Technikum Logistyczne,
Małgorzata Mieszała – kl. III Technikum Ekonomiczne,
Patrycja Musialska – kl. III Technikum Ekonomiczne,
Maria Kukuła – kl. II Technikum Logistyczne (także za osiągnięcia sportowe),
Anna Gołdyn – kl. III Technikum Ekonomiczne,
Daria Kusiak – kl. III Technikum Ekonomiczne,
Sylwia Wyrwas – kl. III Technikum Ekonomiczne,
Natalia Czukiewska – kl. II Technikum Ekonomiczne,
Natalia Moska – kl. III Technikum Logistyczne.

Dyrektor szkoły Małgorzata Nikodem wręczyła świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe następującym uczennicom i uczniom:
Marta Kowalińska, Wiktoria Fiołka, Paulina Pichlak, Anna Jędrysiak, Dagmara Kasprzak, Weronika Tomaszewska, Mikołaj Magaj, Dariusz Kaczmarek,
Aleksandra Tomczyk (także za osiągnięcia sportowe), Jakub Fras, Filip Juszczak,
Jakub Ciećka, Julia Kubacka, Weronika Pawlak, Marlena Głowiak, Krystian Kucharzak,
Daria Garczarek, Justyna Kupczyk, Radosław Jagieła, Natalia Sztukowska, Sergiusz Trzeciak, Małgorzata Olszowiak, Kinga Klaczyńska, Kinga Żeleźny.
Za osiągnięcia sportowe: Krzysztof Kędzia, Adam Grądowy, Karolina Walacik, Liwia Krupa, Julia Drapiewska, Hubert Dąbrowski, Wiktoria  Samulska, Zuzanna Klain.

Za aktywność na rzecz środowiska szkolnego, wyróżnieni zostali: Natalia Bystrek, Wiktoria Siódmiak, Sandra Kołodziejczak, Tomasz Hojeński, Sebastian Augustyniak, Mateusz Bizuga, Wiktoria Olek, Stanisław Synowiec, Bartłomiej Piluch, Damian Strzelczyk, Przemysław Pietraszewski, Milena Dębiak, Hubert Sopel, Natalia Mazur, Daria Wierzba, Marta Maciejewska, Joanna Koper, Katarzyna Koper, Marcelina Wrońska, Mikołaj Fischer, Dawid Rydzyński, Kacper Bartodziejski, Weronika Malik, Piotr Mazurowski, Adrian Michalski, Hubert Owczarski, Adam Cyga, Mateusz Hojeński,  Monika Melkowska, Sandra Staroń, Sebastian Juszczak, Dominik Prymas, Szymon Kostrzewa.

Komendant wieruszowskiego Hufca OHP Mieczysław Borkowski wręczył nagrody i wyróżnienia dla następujących uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w działalności Hufca:
Natalia Bystrek, Wiktoria Siódmiak, Kinga Żeleźny, Wiktoria Łukowska, Sandra Kołodziejczak, Klaudia Krzywańska, Sandra Rosiak, Ilona Sadowa, Krystian Prymas, Magdalena Gugla, Monika Szymanek, Natalia Piekielna, Weronika Kowalczyk, Szymon Kopacki.

Przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych wręczyli dyplomy i nagrody dla uczniów wyróżniających się w praktycznej nauce zawodu. Byli to:
Angelika Kurek – fryzjerka w salonie fryzjerskim „Styl” p.Patrycji Kowalczyk,
Klaudia Figiel – fryzjerka w salonie  fryzjerskim p.Marii Pegzy,
Miłosz Baciński, Kamil Weszka, Kacper Duchnik – tapicerzy w firmie P.P.H.U BRATTEX – Sławomir Kaniewski i Robert Kaniewski s.c.

Powodzenia życzymy uczennicom i uczniom kończącym Zasadniczą Szkołę Zawodową (ostatni rocznik w tej formule). Wykorzystajcie dobrze zdobyta wiedzę i praktykę zawodową, a przede wszystkim bądźcie dobrymi ludźmi.

Dziękujemy wszystkim pracodawcom, zakładom produkcyjnym i firmom, za całoroczną współpracę. Bez Was ta szkoła nie mogłaby przecież działać.

Wszystkich rozpoczynających wakacje prosimy o zachowania rozwagi i bezpieczeństwa. Obyśmy wszyscy mogli spotkać się razem we wrześniu – cali i zdrowi!