poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Za nami Turniej FIFA 2018Za nami Turniej FIFA 2018

1 grudnia 2018 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. W. S. Reymonta w Wieruszowie odbył się turniej FIFA 2018 dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Do turnieju zgłosiło się 14 zawodników. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym (przegrywający odpada). Uczestnicy zmagań do dyspozycji mieli konsolę, na której przy dopingu współzawodników i zgromadzonej publiki rozegrali mecze. Emocje panujące podczas turnieju udzielały się każdemu uczestnikowi. Oprócz gry na konsoli zawodnicy chętnie korzystali ze specjalnie przygotowanego dla nich księgozbioru związanego z piłką nożną. Celem turnieju była przede wszystkim integracja i spędzenie czasu przy dobrej zabawie.

Po kilku godzinach zmagań została wyłoniona najlepsza trójka, a są to:

I miejsce – Mateusz Kulak (nagrody: puchar, piłka nożna, książka, gra komputerowa i gadżety komputerowe)

II miejsce – Igor Czekalski (nagrody: książka, gra komputerowa i gadżety komputerowe)

III miejsce – Jakub Królik (nagrody: książka, gra komputerowa i gadżety komputerowe)

Drabinka turniejowa przedstawia się następująco:

Najbardziej emocjonujący okazał się mecz pierwszej rundy, w którym zmierzyli się Mateusz Kulak i Patryk Wróbel. O ostatecznym rozstrzygnięciu zdecydowały dopiero rzuty karne, które tylko jedną bramką wygrał Mateusz. Warto zaznaczyć, że Patryk był najmłodszym zawodnikiem i przegrał jak się później okazało z mistrzem tego turnieju.

Nagrody ufundowali:

  • Firma Handlowo Usługowa Musiała Robert
  • P.H.U. Active Media Jerzy Hącia
  • Usługi Komputerowo-Informatyczne Rafał Kowalczyk
  • Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie

Przy sprawnej realizacji turnieju pomagali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie: Mikołaj Michalski (klasa 4 technikum informatycznego) oraz Tomasz Hojeński (klasa 2 technikum logistycznego).

Organizatorami i pomysłodawcami turnieju są: Aneta Możdżanowska (MGBP w Wieruszowie) i Rafał Kowalczyk (ZSP w Wieruszowie).