poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

XXX edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności BudowlanychXXX edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Dnia 04.03.2017r. odbył się w Wieluniu etap okręgowy Jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której organizatorem był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Otwarcia olimpiady dokonała przewodnicząca Okręgowego Komitetu OWiUB Pani Krystyna Pastusiak. Olimpiada była wyjątkowa z uwagi na obecność szczególnego gościa Pana Andrzeja Oniszczuka wiceprzewodniczącego Komitetu Głównego Olimpiady. Obecny na Olimpiadzie był również Pan Piotr Parkitny z Łodzkiej Okręgowej Izby Inżynierów i Techników Budowlanych, Starszy Cechu Pan Wacław Witkowski oraz Burmistrz Wielunia Pan Paweł Okrasa.

Do sobotniego konkursu zgłoszono 52 uczniów z 14 szkół:

Naszą szkołę reprezentowali:

Garyga Michał uczeń klasy IV, Łuszkiewicz Sebastian uczeń klasy IV oraz Myszor Mariusz uczeń klasy III – wszyscy są uczniami Technikum Budowlanego.

Przystępujący do konkursu zmagali się z zadaniami z architektury, konstrukcji, materiałów budowlanych, projektowania architektonicznego, organizacji robót budowlanych itd.

Prace zostają przekazane do Komitetu Głównego Olimpiady i sprawdzone przez wybranych wykładowców Politechniki Warszawskiej związanych z branżą budowlaną.

O wynikach poinformujemy wkrótce.


Skip to content