poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

XX jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Wiedzy BiblijnejXX jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniu 15 marca 2016 r., o godz. 10.30 uczniowie i uczennice naszej szkoły wzięli udział w XX jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Nad poprawnością konkursu czuwali: ks. Przemysław Niezgódka oraz p. Piotr Wyżnikiewicz.

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Tegoroczny zakres konkursu obejmuje: Księgę Pieśń nad Pieśniami, Ewangelię według św. Mateusza oraz List do Efezjan. W ten sposób Konkurs Biblijny wpisuje się treścią w ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Rok Miłosierdzia. To szczególny czas, w którym pragniemy odkrywać na kartach Pisma Świętego miłosierne oblicze Ojca.

Etap szkolny został przeprowadzony według jednolitego w całym kraju testu, na który składało się 45 pytań. Na rozwiązanie wszystkich uczestnicy mieli 1 godzinę lekcyjną. Podobnie wygląda kwestia oceny, która dzięki specjalnie opracowanemu arkuszowi ułatwia weryfikację wiedzy na tym samym poziomie.

Troje najlepszych uczniów 26 kwietnia będzie reprezentować naszą szkołę w etapie diecezjalnym a są to następujące osoby:

Pierwsze miejsce zajął Tomasz Olszowiak z klasy 1 Tel – 56 pkt.

Drugie miejsce zajęła Małgorzata Cichosz z klasy 3Tekb – 54 pkt.

Trzecie miejsce zajęła Kamila Klain z klasy 1Ttb – 47 pkt.

Gratulujemy i życzymy Darów Ducha Świętego podczas etapu diecezjalnego!


Skip to content