poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

XIII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o PodatkachXIII Ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy o Podatkach

W dniu 14 kwietnia 2023 r. uczennica naszej szkoły Delfina Kozłowska z klasy IV Technikum ekonomicznego brała udział w XIII Ogólnopolskim Finale Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbył się w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim.

Patronat nad konkursem objęli: Przewodniczący Zarządu Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych- dr Mariusz Cieśla oraz Pani Iwona Wojsław- Wiceprzewodnicząca Zarządu Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych, która była również Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Ogólnopolskiego Finału Konkursu Wiedzy o Podatkach.

Z ponad 1400 uczniów z całej Polski, Delfina zakwalifikowała się do finału- ścisłej czołówki konkursu. Znalazła się w gronie 130 uczniów. Jak podkreślali organizatorzy, już zakwalifikowanie się do finału, jest  wielkimi sukcesem młodzieży i mogą być dumni z posiadanej wiedzy. System podatkowy jest w naszym kraju bardzo skomplikowany i wymaga bardzo wszechstronnej wiedzy podatkowej.

Uczestnicy pisali test, na podstawie, którego komisja wyłoniła 20 najlepszych uczniów. Kolejnym etapem były rozmowy ustne z zagadnień z Ustawy o doradztwie podatkowym wraz z rozporządzeniami.

Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy podatkowej uczniów, motywowanie ich do dalszego kształcenia.

Naszej uczennicy nie udało się przejść do ostatniego etapu konkursu, ale i tak bardzo gratulujemy

i cieszymy się, że dotarła  na szczebel ogólnopolskiego finału. To bardzo duże wyróżnienie.


Skip to content