poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wyprawa do CzechWyprawa do Czech

W dniach 22 – 23 maja 2023 r. nasi uczniowie wzięli udział w wycieczce do Czech. W wyjeździe uczestniczyło 41 osób z klas: 2Tl, 3Tl , 3Teh, 2Ttb i 1w. Organizatorką przedsięwzięcia była p. Joanna Bochenek. Opiekę nad młodzieżą sprawowały również p. Ewa Kowalińska i p. Joanna Suwara.

Pierwszego dnia młodzi podróżnicy odwiedzili malownicze Skalne Miasto (Adršpašskoteplické skály), tam wędrowali  przez fantastyczny kamienny labirynt oraz odbyli rejs łódką po skalnym jeziorku.  Następnego dnia młodzież podziwiała atrakcje Pragi, zobaczyła m.in: Most Karola, Rynek Starego Miasta, wieże Petrin, Plac Wacława, Katedrę św. Wita oraz Kościół Marii Panny.

Wyprawa umożliwiła wychowankom „Staszica” poznanie zabytków, kultury i historii Czech oraz środowiska przyrodniczego naszego południowego sąsiada.


Skip to content