poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wycieczka na plac budowyWycieczka na plac budowy

W dniu 08.03.2022r. uczniowie Technikum Budowlanego z klas II Tb oraz III Tbg uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej na plac budowy. Udaliśmy się po raz drugi na ten plac budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Fabrycznej w Wieruszowie. Wykonawcą obiektu jest firma budowlana Malik Development z Pieczysk.

Budynek jest w stanie surowym zamkniętym.

Uczniowie mogli zobaczyć, jak zostały wykonane wszystkie kondygnacje obiektu w tym, w technologii monolitycznej z zastosowaniem szalunków inwentaryzowanych oraz technologii tradycyjnej z zastosowaniem (murowaniem) pustaków silikatowych. Wykonany został montaż stolarki zewnętrznej i pokrycie dachu.

Na placu budowy pozostały niektóre sprzęty wykorzystywane podczas robót: zasobnik do betonu, żuraw stacjonarny. Była możliwość obejrzenia wykonanej izolacji tych części budynku, które ulegają zakryciu oraz prowadzonych podziemnych przyłączy technicznych.

Obecnie trwa montaż rusztowań zewnętrznych, które będą wykorzystywanie do prac elewacyjnych.

Wewnątrz prowadzone są prace instalacyjne.

Obok tej budowy powstał budynek mieszkalny. Młodzież porównywała technologie prowadzone na obu budowach, elementy w obu budynkach i ich funkcje oraz użyte materiały.

Tematem, jaki się pojawił było zagospodarowanie mas ziemnych zgromadzonych na placach budowy w formie pryzm oraz ich późniejsze rozplantowanie lub częściowe wywiezienie.


Skip to content