poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wycieczka dydaktyczna – Aleja Dębów CzerwonychWycieczka dydaktyczna – Aleja Dębów Czerwonych

Aleja Dębów Czerwonych to cenny Pomnik Przyrody na Ziemi wieruszowskiej. Szczególnie jesienią można podziwiać uroki tego miejsca. Dęby zostały posadzone po obu stronach drogi nr 450 w kierunku Opatowa. Dziś rozłożyste konary drzew łączą się nad drogą tworząc uroczy zielono- żółto – czerwony baldachim nad jezdnią. Kolory liści mienią się w słoneczny dzień, ciesząc oczy turystów i przejezdnych.

Drzewa są również domem wielu zwierząt, które korzystają z obfitości żołędzi i ochoczo gromadzą zapasy na zimę.

W dniu 15.10.2014 uczennice klasy I Thho: Kinga Siwik, Klaudia Klatka, Natalia Dyszlewska, Daria Adamska, Paulina Kasendra i Natalia Więcek pod opieka Pani Jadwigi Kołodziej uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej – Aleja Dębów Czerwonych.

Jesienne kolory i piękna słoneczna pogoda sprawiły, że uczestnicy wycieczki mimo, iż musieli pokonać kilka kilometrów piechotą, by dotrzeć do tego uroczego miejsca, byli zafascynowani pięknym widokiem i niepowtarzalnym klimatem.


Skip to content