poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wycieczka do WrocławiaWycieczka do Wrocławia

W piątek 07.10.2022r uczniowie szkoły imienia Stanisława Staszica z klas: 4Tlg, 4Ttg, 4Tbg, 2Th i1Tlh, 2w, 4Teg z opiekunami: Panią Katarzyną Klimas, Jadwigą Kołodziej, Zofią Ciupek, oraz Barbarą Howis, pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Celem wyjazdu był: spektakl pt „ Sen nocy letniej” w  Teatrze Polskim,  znajdującym się przy ulicy G.Zapolskiej, kręgielnia w Sky Tower, oraz galeria Magnolia.

Wycieczka z pod budynku szkoły wyjechała około godziny 8:30.

Spektakl ,,Sen nocy letniej” w reżyserii Magdaleny Piekorz rozpoczynał się o godzinie 11:00. Wielu grających w spektaklu aktorów można zobaczyć

nie tylko w teatrze, ale również w różnych ekranizacjach telewizyjnych.

W rolach głównych wystąpili:

– Andrzej Olejnik w roli Tezeusza

– Anna Haba w roli Hermi

– Igor Kowalik w roli Oberona

– Magdalena Różańska w roli Tytani

– Lucyna Szierok-Giel w roli Heleny

– Błażej Michalski w roli Demetriusza

– Maciej Gisman w roli Lizandra

– Bartosz Buława w roli Puka

Przedstawienie było przepiękne, cudowne choreografie, pięknie udekorowana scena, olśniewające kostiumy oraz wyśmienita gra aktorów. Po  spektaklu ruszyliśmy spacerkiem na kręgle. SkyBowling powstał w 2012r i mieści się

w budynku Sky Tower. Miejsce to  jest wyśmienitą atrakcją dla młodzieży. Uczniowie spędzili tam godzinę na świetnej zabawie oraz rywalizacji. Niektórzy byli na kręglach pierwszy raz, ale i tak świetnie sobie radzili.

Po skończonej zabawie udaliśmy się autokarem do galerii Magnolia Park, gdzie każdy z uczestników wycieczki mógł spędzić resztę swojego czasu na posiłku

i odpoczynku. Po upływie wyznaczonego czasu wszyscy uczniowie stawili

się punktualnie na miejsce zbiórki. Będąc w komplecie ruszyliśmy w drogę powrotną. Tego dnia dopisała nam pogoda. Wszyscy mieli dobry humor świetnie się bawili.


Skip to content