poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wycieczka do WrocławiaWycieczka do Wrocławia

W dniu 6 grudnia 2021r. uczniowie klasy 1Te oraz 3Tip uczestniczyli w jednodniowej szkolnej wycieczce do Wrocławia pod opieką nauczycieli: Agaty Damasiewicz, Katarzyny Joniak i Małgorzaty Gwiazdowskiej. W tym szczególnym dniu wszyscy mięliśmy okazję poczuć magię zbliżających się  świąt zwiedzając pachnący pierniczkami i gorącą czekoladą wrocławski rynek podczas trwającego tam jarmarku bożonarodzeniowego. Podziwialiśmy kramy z rękodziełami i wyrobami artystycznymi, regionalnymi i zagranicznymi oraz ozdobami świątecznymi, mieliśmy również okazję spróbować regionalnych przysmaków powstających na bazie rodzinnych receptur. Podczas wycieczki  uczestniczyliśmy również w seansie filmowym, zobaczyliśmy film pt. „Mistrz” reż. M. Barczewskiego ukazujący opartą na prawdziwych wydarzeniach historię legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau i tym samym stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.


Skip to content