poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wycieczka do Skalnego MiastaWycieczka do Skalnego Miasta

29 maja uczniowie klas 2Te, 2Ti oraz kilku uczniów z klas 1Te2 i 2Teh uczestniczyli w wycieczce do Czech. Jej głównym punktem było zwiedzanie Skalnego Miasta. Humory uczniów, jak i pogoda dopisały w 100%. Po przekroczeniu bramy Skalnego Miasta, czekał na nas Pan przewodnik, który nam towarzyszył i bardzo ciekawie opowiadał o historii zwiedzanego miejsca. Dowiedzieliśmy się, jak nazywają sie poszczególne skały w tym mieście i dlaczego, poznaliśmy historie jego powstania, a przy tym bawiliśmy się znakomicie. Następnie wspięlismy się po schodach, by przedostać się na jeziorko, aby móc przepłynąć się tzw. „Titaniciem 2”. Po kilku godzinnym spacerze i zakupie pamiątek wyszliśmy ze Skalnego Miasta i wyruszyliśmy w drogę do domów. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy zwiedzić tak piękne miejsce i dowiedzieć się o nim paru ciekawostek. Opiekę nad nami sprawowały Panie: Małgorzata Gwiazdowska, Agata Damasiewicz, Julita Bossa-Piluch.


Skip to content