poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wycieczka do muzeum sztuki we Wrocławiu – Panorama RacławickaWycieczka do muzeum sztuki we Wrocławiu – Panorama Racławicka

W dniu 08 października 2021r.,  uczniowie klas 1 Te i 1 Ti  uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie  najbardziej charakterystycznego punktu na turystycznej trasie stolicy Dolnego Śląska tj. Panoramy Racławickiej. Uczestnicy wycieczki podziwiali dziewiętnastowieczne malowidło autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka, przedstawiające zwycięską  bitwę pod Racławicami stoczoną 4 kwietnia 1974 roku pod Racławicami przez wojska powstańcze, z udziałem słynnych kosynierów, pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi dowodzonymi przez generała Tormasowa.   Podczas seansu uczniowie wysłuchali komentarza o powstaniu dzieła oraz szczegółowym przebiegu bitwy.

W dalszej części wycieczki, dzięki sprzyjającej pogodzie, podziwialiśmy urokliwe zakątki miasta podczas spaceru przez Ostrów Tumski do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, który zachwycił nas malowniczym, jesiennym krajobrazem i ogromną różnorodnością roślin klimatu śródziemnomorskiego, jak również naszego środowiska.


Skip to content