poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wycieczka do Hydropolis i na Jarmark BożonarodzeniowyWycieczka do Hydropolis i na Jarmark Bożonarodzeniowy

19 grudnia uczniowie klasy I TTl, I Tekh oraz dwie uczennice klasy II Tekho uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia (pod opieką pań  Renaty Piaskowskiej – Łyjak,   Agnieszki Barteli oraz   Wiesławy Ochoty).

Młodzież zwiedziła wodne miasteczko – Hydropolis. Jest to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.  Zostało otwarte w grudniu 2015 roku. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie – wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m².  Zbiornik pełnił swą pierwotną funkcję do 2011 roku, kiedy to został wyłączony z użytku. Po przeprowadzeniu niezbędnych remontów i rewitalizacji, budowlę przekształcono w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis. Obiekt znajduje się na liście zabytków. Uczniowie w trakcie dobrej zabawy mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu chemii, fizyki i geografii. Po zwiedzeniu pełnej wrażeń wystawy młodzież znalazła chwilę wytchnienia w strefie relaksu.

Uczniowie kultywowali także tradycje świąteczne poprzez udział w bożonarodzeniowym jarmarku. Młodzież naszej szkoły integrowała się w trakcie wycieczki do Wrocławia.


Skip to content