poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wolontariusze ze Staszica na Imprezie IntegracyjnejWolontariusze ze Staszica na Imprezie Integracyjnej

W weekend 18-19 września br. po raz kolejny odbyła się Impreza Integracyjna „Spotkanie Przyjaciół” oraz Półmaraton Aleją Dębów  Czerwonych.  

Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem tablic olimpijczyków i paraolimpijczyków na wieruszowskim Rynku. Następnie jak zawsze kolorowym korowodem wszyscy uczestnicy i goście  przemaszerowali na wieruszowski stadion, gdzie odbył się symboliczny bieg oraz  rozgrywki sportowo-rekreacyjne dla osób z niepełnosprawnościami.

Natomiast w drugi dzień imprezy – 19 września w niedzielę  odbył się Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych. Uwieńczeniem półmaratonu było wręczenie medali i nagród na stadionie sportowym.

Dziękujemy  pani Henryce Sokołowskiej – Prezes Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc”  za wieloletnią współpracę i angażowanie naszych uczniów w pracę wolontariatu. Takie działania uwrażliwiają młodzież oraz zwiększają świadomość na temat problemów drugiego człowieka.

W tegorocznej imprezie integracyjnej z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie jako wolontariusze wzięli udział: Damian Strzelczyk  kl. IV Ttb,  Wiktor Pilarz  kl. II D, Kamila Światła kl. II Teh, Emilia Błażejewska kl. II Teh, Agnieszka Baberowska kl. II Teh, Martyna Dulska kl. III Tlp, Nikola Gaj kl. III Tlp.

Dziękujemy młodzieży za poświęcenie swojego wolnego czasu. Uczniowie jako wolontariusze z wielkim sercem i oddaniem aktywnie  wspomagali organizatorów i uczestników. Opiekę nad wolontariuszami sprawowały: Opiekun Samorządu Uczniowskiego Ewelina Heidt, oraz Halina Paluch i Emilia Brylak-Światłowska. Honorowym gościem uroczystości była także dyrektor naszej szkoły Pani Agnieszka Mazurowska.

Pracę wolontariuszy koordynowała pani Paulina Dąbrowska z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wieruszowie.


Skip to content