poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

„Wieruszów czyta. 5 minut dla Lema”„Wieruszów czyta. 5 minut dla Lema”

26 marca 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica: Wiktoria Olek klasa III Ti, Aleksandra Brylak klasa II Tbhp oraz Jakub Żłobiński klasa II Ti ,wzięli udział w akcji „Wieruszów czyta. 5 minut dla Lema”, organizowanej przez Wieruszowski Dom Kultury. Akcja związana jest z ustanowieniem przez Sejm roku 2021 – Rokiem  Stanisława Lema.

Każdy z uczniów czytał fragment książki Stanisława Lema pt” Solaris” To fajne i ciekawe doświadczenie dla młodzieży.

Książki elektroniczne są doskonałą alternatywą dla wydań drukowanych. Jedną z takich form są audiobooki. Audiobooki są książkami mówionymi, przeznaczonymi do słuchania. Są wygodną alternatywą dla tych, którzy mają problemy ze wzrokiem bądź nie chcą obciążać oczu. W przypadku audiobooków treść książki czytana jest przez lektora, więc podczas słuchania, możemy się relaksować nawet z zamkniętymi oczami. Audiobooki występują w formie dźwiękowej, którą możemy odtworzyć zarówno z płyty CD (na przykład na naszym kinie domowym lub w odtwarzaczu w samochodzie), jak i bezpośrednio z pliku dźwiękowego mp3 (na przykład na naszym telefonie, tablecie, komputerze).


Skip to content