poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników akcji zbiórki pluszakówWielkie podziękowania dla wszystkich uczestników akcji zbiórki pluszaków

Od 12 do 19 grudnia 2019 trwała w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica zbiórka zabawek- pluszaków, z inicjatywy  Ochotniczej Straży Pożarnej z Chobanina i uczennicy klasy IV technikum Marty Kowalińskiej.  Zamysłem akcji było, aby pluszaki trafiły do potrzebujących rodzin, domów dziecka i na dziecięce oddziały szpitalne.

Główna kwatera zbiórki zabawek utworzona została w pokoju pedagoga szkolnego.

Akcja spotkała się z super odzewem. Na  cztery dni pokój pedagoga zamienił się w prawdziwą „pluszakarnię”.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli zbiórkę !
W czasie trwania akcji na bieżąco informowano odbiorców szkolnego facebooka https://www.facebook.com/zsp.wieruszow/  

– o zebranych pluszakach i osobach, które je dostarczały.
Bardzo dziękujemy absolwentkom i absolwentom szkoły – Ich małym dzieciom, uczennicom i uczniom, nauczycielkom i nauczycielom oraz  sympatykom  tej akcji  -spoza szkoły (osoby prywatne i firma Mebline).
To piękne, że rozpoczynamy  ten świąteczny czas z poczuciem dobrego, miłego uczynku.
Wkroczmy w Nowy Rok z duchem dobroczynności, z którym tak pięknie  żegnamy Stary Rok.  

„Pluszowy miś to zawsze najlepsze lekarstwo na bezsenność, smutek i chorobę. Możliwość przytulenia najlepszego przyjaciela w trudnej i nowej dla malucha sytuacji spowoduje, że dziecku będzie łatwiej przezwyciężyć towarzyszące mu uczucia strachu, nieśmiałości i niepewności.
Oprócz poczucia bezpieczeństwa, pluszowy miś odgrywa ogromną rolę w usamodzielnianiu się dziecka. W okresie kiedy nasza pociecha zaczyna odczuwać, że mama nie jest mu niezbędna, pluszowy miś idealnie spełnia rolę towarzysza codziennych zabaw, a z czasem zaczyna uczyć dziecko samodzielności. Traktowanie misia jako najlepszego przyjaciela powoduje, że dziecko dba o niego, pilnuje żeby zawsze był w zasięgu ręki i pamięta o zabraniu go w podróż. Maluch bawiąc się pluszowym misiem, uczy się wyrażania swoich emocji (czułości, miłości, dbania o drugą osobę, szacunku) oraz empatii.”

Pedagog szkolny – Danuta Urbaś


Skip to content