poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Weronika Mendel poleca: „Nerve” – książka Jeanne RyanWeronika Mendel poleca: „Nerve” – książka Jeanne Ryan

Recenzja książki „Nerve” autorstwa  Jeanne Ryan.

Vee, otoczona popularnymi przyjaciółmi, zawsze pozostaje w cieniu. Któregoś dnia postanawia to zmienić i bierze udział w internetowej grze Nerve. Z przystojnym Ianem u boku – żadne zadanie nie jest trudne. Początkowo gra wydaje się ekscytująca, jednak wkrótce przybiera zaskakująco niebezpieczny obrót…”Nerve” to naprawdę bardzo dobra i trzymająca w napięciu książka. Spodobał mi się sam motyw gry, nagród wzrastających wraz z poziomem trudności wykonywanych zadań. Autorka dba o urozmaicenie, nie pozwala czytelnikowi na nudę i robi to dobrze, bo od książki rzeczywiście ciężko się oderwać. „Nerve” jest to jak najbardziej książka adekwatna do naszych czasów, w których życie bez internetu byłoby dla niektórych nie do wytrzymania,  nie do zniesienia.
Książka stanowi idealną wskazówkę wychowawczą dla młodzieży.
Swoją opinię poprę jeszcze cytatem, który dokładnie oddaje moje odczucia:
„Niby kolejna książka młodzieżowa – uzależniona od telefonów młodzież, rozterki miłosne, przyjaźnie i… gra Nerve. Gra, która łamie wszelkie zasady, gra, dla której nie istnieje takie coś jak prywatność. To gra, która uzależnia i nęci nagrodami, które możesz sobie tylko wyobrazić.

Ja na pewno nie chciałabym ryzykować swojego zdrowia, a nawet życia, aby zdobyć wymarzoną sukienkę czy buty. Rzeczy materialne to nie wszystko, ważniejsza jest przyjaźń, miłość, uczciwość, szczerość (…). Z butów wyrośniesz, sukienka ci się znudzi, a przyjaciel zawsze będzie przy Tobie.”

Książka do wypożyczenia w bibliotece szkolnej.


Skip to content