poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Warsztaty językowe z wolontariuszamiWarsztaty językowe z wolontariuszami

W dniu 11 lutego uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie gościli w swojej szkole wolontariuszy z różnych stron świata. Trzy wolontariuszki Carol, Rane i Alice prowadziły warsztaty językowe, opowiadały o swoich państwach, ich kulturze i zwyczajach, dzięki czemu uczestnicy spotkania mieli okazję przenieść się w niepowtarzalną podroż do Chin, Brazylii i Egiptu. Całe spotkanie odbyło się w języku angielskim, a nasi uczniowie świetnie poradzili sobie w komunikacji z wolontariuszami. Nie zabrakło ciekawych pytań i równie interesujących odpowiedzi.

Ważnym aspektem spotkania było również przedstawienie kultury i zwyczajów naszego kraju. Dzięki prezentacjom multimedialnym przygotowanym przez naszych uczniów, nasi goście mogli zwiedzić najciekawsze miejsca w Polsce, dowiedzieć się różnych ciekawych informacji o Polsce i sławnych Polakach.

Celem spotkania było zwiększenie efektywności nauki poprzez kontakt z językiem obcym wymagającym przełamywania barier językowych oraz poszerzanie tolerancji i wrażliwości kulturowej wśród młodzieży.

W sprawne przeprowadzenie spotkania zaangażowały się nauczycielki języka angielskiego Julita Bossa-Piluch i Agata Damasiewicz.


Skip to content