poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Walka z wykluczeniem menstruacyjnym w StaszicuWalka z wykluczeniem menstruacyjnym w Staszicu

Dzięki nawiązaniu współpracy, przez panią kierownik Izabelę Machoń-Brodę oraz panią pedagog Aleksandrę Skotarską, z fundacją Różowa Skrzyneczka udało nam się pozyskać skrzyneczkę na materiały higieniczne oraz zapas tego typu środków na bieżący rok szkolny.

Fundacja, o której mowa, każdego dnia walczy o bezwarunkowy dostęp do bezpłatnych środków higienicznych na czas menstruacji, znosi wykluczenie i tabu menstruacyjne, edukuje i zabiega o równy dostęp do wiedzy o miesiączce oraz domaga się systemowych zmian w tym zakresie.

Cieszymy się, że nasza szkoła aktywnie włączy się do walki z ubóstwem menstruacyjnym i stanie się kolejnym różowym punktem na mapie prowadzonej przez fundację.

Skrzyneczka jest dostępna dla wszystkich uczennic w Bibliotece Szkolnej – przy korzystaniu z jej zasobów kierujmy się hasłem:

 WEŹ JEŚLI POTRZEBUJESZ ZOSTAW, JEŚLI MASZ NADMIAR!

Zapraszamy do odwiedzenia strony fundacji:

rozowaskrzyneczka.pl


Skip to content