poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Walentynki z książkąWalentynki z książką

13 lutego w wigilię imienin świętego Walentego w bibliotece Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie  zorganizowano akcję czytelniczą.

Dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej cieszyła się zabawa, podczas której można było wypożyczyć książki o miłości. Przedsięwzięciu towarzyszyło hasło: „Przyjdź, wybierz utwór w ciemno, zakochaj się w czytaniu…” Uczniowie i nauczyciele bardzo chętnie sięgali po książki bez znajomości tytułu, bez rekomendacji, bez czytania recenzji, może nawet w gatunku, który dotąd omijali. Dodatkową atrakcją był słodki upominek  przekazany przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim czytelnikom za włączenie się w akcję. Cieszymy się, że pięknie zapakowane utwory, nawet w Dzień Zakochanych, mogą stanowić motywację do czytania.

Nauczyciele bibliotekarze:
Halina Paluch
Joanna Suwara


Skip to content