poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

VII Orszak Trzech KróliVII Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2018r. w Wieruszowie odbył się VII Orszak Trzech Króli, pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. W Orszaku tradycyjnie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły.

Zanim poszczególne karawany wyruszyły ze swoich parafii, uczniowie z klasy 3Tib: Bartodziejski Kacper, Owczarski, Hubert, Michalski Adrian, Jaśniak Jakub  oraz Żmidziński Mikołaj pomagali przygotowywać dekorację największej sceny orszaku, znajdującej się w rynku naszego miasta pod kierunkiem pana Piotra WyżnikiewiczaPani Marii Jakubczyk z LO im. Mikołaja Kopernika. Wraz z uczniami LO uczennica naszej szkoły Malik Weronika odegrała rolę anioła w scenie pod tytułem Gospoda.

Ponadto wyżej wymienieni uczniowie po raz pierwszy w historii Orszaku Trzech Króli w Wieruszowie wcielili się w rolę Halabardzistów „eskortując” Maryję i Józefa do betlejemskiej szopki, gdzie mimo chłodnej aury efektownie strzegli Świętej Rodziny.

Dziękuję serdecznie uczniom zaangażowanym za reprezentowanie naszej Szkoły w tym przedsięwzięciu oraz Pani Marii za miłą współpracę a także wszystkim uczniom i uczennicom naszej szkoły, którzy w inny sposób włączyli się do uświetnienia Orszaku Trzech Króli.

Niech DZIECIĄTKO JEZUS w sposób szczególny Wam błogosławi.


Skip to content