poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W dniu 24 czerwca br. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. W uroczystości udział wzięli uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, a także zaproszeni goście. Swą obecnością zaszczycili nas Starosta Powiatu Wieruszowskiego – p. Stefan Pietras, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Członek Zarządu Powiatu Wieruszowskiego – p. Adam Musiała, Przedstawiciele Ochotniczego Hufca Pracy w Wieruszowie – Komendant  p. Mieczysław Borkowski oraz p. Karolina Pietrzak, a także Przewodniczący Zarządu Rady Rodziców – p. Adam Śpigiel.

Na początku konferansjerzy przywitali gości, następnie wicedyrektor szkoły p. Maciej Heidt zapowiedział wprowadzenie pocztów sztandarowych. W dalszej kolejności Starosta Powiatu WieruszowskiegoStefan Pietras zwracając się do zebranych pogratulował uczniom i nauczycielom sukcesów, podziękował za całoroczną współpracę  administracji i obsłudze szkoły oraz Radzie Rodziców. Starosta Powiatu podkreślił rolę nauki, która w tych trudnych czasach jest nieoceniona, na koniec życzył wszystkim obecnym zasłużonego odpoczynku i radości, przestrzegając o zachowaniu rozwagi i bezpieczeństwa w czasie wakacji.

W trakcie akademii mieliśmy, także okazję usłyszeć podziękowania i gratulacje od Przewodniczącego Rady Rodziców – p. Adama Śpigla oraz Komendanta Ochotniczego Hufca Pracy – p. Mieczysława Borkowskiego.

Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Mazurowska w swym wystąpieniu, przywitała zaproszonych gości, całe Grono Pedagogiczne i społeczność uczniowską. Dyrektor w pierwszej kolejności zwróciła się z życzeniami do Absolwentów klas III Szkoły Branżowej, którym w tym dniu przyszło pożegnać mury „Staszica”: „Życzę Wam drodzy Absolwenci, aby doświadczenia zdobyte w tej szkole stały się początkiem wielu sukcesów zawodowych w Waszym dorosłym od tej chwili życiu, abyście spełniali swoje marzenia rozwijali talenty i byli najlepszymi fachowcami w swoich dziedzinach. Niech realizacja planów zawodowych przełoży się na szczęście i pomyślność Waszych przyszłych rodzin”.

Następnie Dyrektor dokonała podsumowania niezwykle zróżnicowanego, ale też dynamicznego roku szkolnego zwracając szczególną uwagę na wiele sukcesów uczniów. W warunkach pracy zdalnej Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zdobył  Złotą Tarczę w rankingu miesięcznika „Perspektywy”, jesteśmy na czwartym miejscu w województwie łódzkim i 129 w kraju wśród szkół technikalnych – jest to wynik wielkiego zaangażowania i rzetelnej pracy całego zespołu. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli wysokie miejsca w wielu konkursach i olimpiadach min.:

w „Olimpiadzie wiedzy i umiejętności budowlanych ” – 7 miejsce w finale ogólnopolskim  zdobyła Martyna Jaroch z kl. II Tbg , w Ogólnopolskiej olimpiadzie „Buduj z pasją” – 5 miejsce  zdobył Mateusz Kania z kl. III Tbg i Przemysław Pietraszewski z kl. IV Tb (opiekunowie p. B. Królikowska i p. P. Moska), w Olimpiadzie budowlanej organizowanej  przez MWSLiT we Wrocławiu – laureatem został Mateusz Kania z kl.II Tbg i laureatką została Natalia Sztukowska  z kl IV Tb, w Olimpiadzie logistycznej MWSLiT we Wrocławiu,  udział w finale ogólnopolskiej olimpiady Spedycyjno – Logistycznej wzięła Aleksandra Iwanetzka z kl.IV Tl (opiekunowie p.A.Maciejewska i B.Howis). Ucznia naszej szkoły – Jakuba Szczepaniaka powołano do kadry Polski na rok 2021 do reprezentacji w mistrzostwach Europy oraz wyróżniono stypendium sportowym Zarządu Województwa Łódzkiego (opiekun p. J. Urbaniak).

Ponadto Dyrektor zwróciła uwagę, iż młodzież naszej szkoły pod opieką nauczycieli i wychowawców, nauczycieli biblioteki szkolnej i opiekuna Samorządu Uczniowskiego angażowała się na rzecz środowiska lokalnego, współpracowała z innymi szkołami, instytucjami.  Ciekawą inicjatywą okazał się Dzień Otwarty Szkoły, Targi Pracodawców, wystawa prac uczniów naszej szkoły w WDK oraz Dzień Sportu, który pozwolił pokazać aktywność i integrację szkoły.

Dyrektor szkoły p. Agnieszka Mazurowska podziękowała Wicedyrektorowi ds. dydaktycznych – p. Wiesławie Ochocie, Wicedyrektorowi ds. wychowawczych – p. Maciejowi Heidtowi, nauczycielom, a  przede wszystkim uczniom za ich wielką  aktywność i oddanie. Właśnie to zaangażowanie w życie szkoły jest szczególnie uwzględniane podczas rekrutacji do kolejnych programów Europejskich, takich jak nowy w naszej szkole program kulturowy POWER – 20 uczniów wyjedzie do Włoch (Bari) oraz znany już Erasmus+ realizujący miesięczne praktyki zawodowe.

Ważnym momentem uroczystości było pożegnanie odchodzących na zasłużoną emeryturę nauczycieli i pracowników obsługi. Dyrektor szkoły w imieniu całej społeczności „Staszica” złożyła podziękowania i słowa uznania w kierunku p. Małgorzaty Nikodem, która przepracowała w naszej szkole 35 lat  jako nauczyciel przedmiotów zawodowych – ekonomicznych, od 1.09.2008 r. pełniła funkcję Wicedyrektora, a od 2010 r. była Dyrektorem szkoły oraz p. Danuty Urbaś, która przez 30 lat pełniła w naszej rolę pedagoga szkolnego. Oddzielne podziękowania Dyrektor skierowała do  pracowników obsługi p. Haliny Bogusiak oraz p. Krzysztofa Józefowskiego, którzy przez  34 lata dbali o porządek i otoczenie naszej szkoły. Przyszłym emerytom Dyrektor życzyła  odpoczynku, wiele zdrowia, aby mogli korzystać z piękna świata oraz czasu poświęconego rodzinie i przyjaciołom.

Kolejnym etapem uroczystego apelu było wręczenie przez Dyrektor p. Agnieszkę Mazurowską wyróżnień i nagród.  Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe w tym roku szkolnym otrzymało 86 uczniów, z czego średnią 5,00 i wyższą uzyskało 26 osób, pozostałe 60 – uzyskało średnią od 4,50 do 5,00.

 

Technikum

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała:

Baberowska  Agnieszka z kl.II Teh – śr. 5,70

Kozłowska  Delfina z kl.III Teg  – śr. 5,62

Stypendium Powiatu Wieruszowskiego otrzymali:

Żłobiński Jakub z kl.III Tig  – śr. 5,50

Bylicki Jakub z kl.II Ti2 – śr. 5,48

Czarnul Mirosława z kl.III Teg – śr. 5,43

Pozostali nagrodzeni uczniowie z poszczególnych klas to:

I Te wych. Agata Damasiewicz                      

Krzyżanowska Izabela – śr. 5,00

Kłobut Natalia  – śr. 4,85

Jasyk Kinga – śr. 4,80

Wydmuch Julia –  śr. 4,50

I Teh wych. Zofia Ciupek                  

Poprawa Aleksandra –  śr. 5,00

Góralska Gabriela –  śr. 4,75

Krupa Kinga  – śr. 4,75

I Ti wych. Małgorzata Gwiazdowska            

Ciesielski Bartosz  – śr. 5,10

Lasota Jakub – śr. 5,05

Dębiak Tomasz – śr. 4,76

Ochocki Piotr – śr. 4,75

Wróbel Dawid – śr. 4,67

I Tl wych. Joanna Bochenek              

Figiel Zuzanna – śr. 5,05

Konat Malwina – śr. 4,75

Murowana Emilia – śr. 4,70

Juszczak Kacper – śr. 4,55

Śliwka Julia – śr. 4,50

Strzelecka Paulina – śr. 4,50

Wysota Brajan  – osiągnięcia sportowe

I Ttb wych. Renata Piaskowska-Łyjak                     

Okoń Mikołaj – śr. 5,11

Hęćka Dominik – śr. 4,79

Szajdak Eryk – śr. 4,53

II Te wych. Izabela Moska                

Zgadzaj Patrycja – śr. 5,00

Nalepa Emilia – śr. 4,75

Moga Amelia – śr. 4,65

Tomiczek Patrycja – udział w konkursach językowych

II Teh wych. Joanna Suwara             

Błażejewska Emilia – śr. 5,32

Światła Kamila – śr. 4,95

Żurek Zofia – śr. 4,80

II Ti1 wych. Rafał Kowalczyk           

Drapiewski Hubert – śr. 4,95

Kruszczyński Adam – śr. 4,52

II Ti2 wych. Mateusz Dmuchowski               

Oszczęda Jakub – śr. 5,10

Mazurek Bartosz – śr. 5,05

Romanowska Magdalena – śr. 5,00

Majchrzyk Mikołaj – śr. 4,90

Konat Michał – śr. 4,86

Polak Rafał – śr. 4,86

Cieplik Krzysztof – śr. 4,76

Ciszewski Patryk – śr. 4,76

Ciesielski Tomasz – śr. 4,52

Domański Filip – śr. 4,52

Kowalski Jakub – osiągnięcia sportowe

II Tl wych. Ewa Kowalińska             

Domagała Julia – śr. 4,95

Kuleta Oliwia – praca na rzecz szkoły

Wróbel Marcelina – praca na rzecz szkoły, wolontariat

Bajszczak Kacper – praca na rzecz szkoły

II Ttb wych. Krzysztof Gałęza                       

Szczepańska Wiktoria – śr. 5,35

Wróbel Przemysław – śr. 4,80

Zadka Michał – śr. 4,75

Spólny Klaudia – osiągnięcia sportowe

III Tbg wych. Arleta Jach                 

Jaroch Martyna – śr. 4,63

Kania Mateusz – śr. 4,50

Siejak Julia – śr. 4,50

Marczak Patrycja – wzorowe czytelnictwo

III Tbhp wych. Jagoda Kołodziej                  

Góral Daria – śr. 4,86

Brylak Aleksandra – praca na rzecz Samorządu Uczniowskiego, konkursy językowe

Łukianowski Patryk – udział w konkursach językowych

III Teg wych. Andrzelina Petalas                  

Sztucka Zuzanna – śr. 5,36

Michalska Julia – śr. 5,29

Dąbrowska Zuzanna  – śr. 5,29

Goleń Paula – śr. 4,86

Pruchnicka Oliwia – śr. 4,64

Kowalska Zuzanna – śr. 4,50

Szymanek Dariusz – praca na rzecz szkoły

III Tep wych. Iwona Kuliga-Kmiecik            

Kołodziej Patrycja – śr. 4,95

III Tig wych. Jarosław Urbaniak                  

Jasyk Kamil  – śr. 5,06

Gwiazdowski Aleksander – śr. 5,00

Franczak Robert – śr. 4,85

Helbik Michał – śr. 4,50

Szczepaniak Jakub – osiągnięcia sportowe

Smolis Jakub – osiągnięcia sportowe

III Tip wych. Katarzyna Joniak                    

Ciupek Paweł – śr. 5,35

Skrzyp Wojciech – śr. 4,56

Ceglarek Olaf – śr. 4,55

Łuźniak Artur – śr. 4,55

Szczepański Hubert – praca na rzecz szkoły

Mrożek Piotr – praca  na rzecz szkoły

III Tlg wych. Katarzyna Klimas                    

Grzesiuk Mateusz – śr. 4,92

Pendrak Jakub – śr. 4,77

Bednarek Maciej – osiągnięcia sportowe

Kurek Kinga – praca na rzecz szkoły

III Tlp wych. Julita Bossa-Piluch                  

Kania Martyna – śr. 4,89

III Ttg wych. Kamila Jano                

Wróbel Oskar – śr. 5,31

Sadowy Tobiasz – śr. 4,94

Jakubowski Dawid – śr. 4,88

Lasota Norbert – śr. 4,63

Bury Stanisław – praca  na rzecz szkoły

III Ttp wych. Jacek Bielecki              

Kaleta Kacper – śr. 5,42

Rosiński Bartłomiej – śr. 5,37

Kowalczyk Zuzanna – śr. 4,53

Szkoła Branżowa

Pruchnicki Kryspin z kl. I S – śr. 4,56

Moś Julia z kl. III Dg – śr. 4,62

Kłobus Piotr  z kl. III Rp – praca na rzecz szkoły, fotografowanie ważnych uroczystości szkolnych

Smolis Sebastian z kl. III Sp – osiągnięcia sportowe

Tokarek Szymon z kl. III Sp – osiągnięcia sportowe

Krupiński Łukasz z kl. II D – 100 % obecność

Dulska Marta z kl. II D – praca na rzecz szkoły

Tomczyk Jakub z kl. I D – praca na rzecz szkoły

Komendant OHP p. Mieczysław Borkowski wręczył nagrody i wyróżnienia następującym uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w działalności Ochotniczego Hufca Pracy:

Kłobus Piotr z kl. III Rp – Absolwent Roku 2022 Hufca Pracy 5-20 w Wieruszowie

Kopacki Miłosz z kl. III Rp – udział w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej

Dulska Marta z kl. II D – udział w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej

Tomczyk Marta z kl. III Dp – zaangażowanie w życie OHP

Garczarek Klaudia z kl. III Dg – zaangażowanie w życie OHP

Mrugała Michał z kl. III Rp – zaangażowanie w życie OHP

Reszka Konrad z kl. III Sp – zaangażowanie w życie OHP

Głowacki Konrad z kl. III Sp – zaangażowanie w życie OHP

Bylicka Julia – zaangażowanie w życie OHP

Następnie zgromadzeni mieli okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli:  p. Małgorzaty Gwiazdowskiej, p. Joanny Bochenek, p. Magdaleny Burzały. Motywem przewodnim przedstawienia stały się wakacje i związane z nimi podróże. Publiczność była pod wrażeniem zdolności wokalnych i aktorskich naszych młodych artystów.

Na zakończenie ponownie głos zabrała Dyrektor p. Agnieszka Mazurowska, która złożyła życzenia słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania akademii.

Uczniowie, którzy wzieli udział w przedsięwzięciu to: Jakub Tomczyk z kl. I D (śpiew), Magdalena Romanowska z kl. II Ti2 (śpiew), Miłosz Kopacki z kl. III Rp (śpiew, gitara), Michał Zadka z kl. II Ttb (śpiew), Julia Śliwka z kl. I Tl, Magdalena Kusiak z kl. I Tl, Lidiia Melnychuk z kl. I Ti, Jakub Góral z kl. I Tl, Wiktoria Wdowik z kl. I Tl, Wiktoria Szczepańska z kl. II Ttb, Zuzanna Figiel z kl. I Tl, Michał Tomczyk z kl. I Ti, Agnieszka Baberowska z kl. II Teh, Martyna Jaroch z kl. III Tbg, Julia Siejak z kl. III Tbg. Nad sprawnym przebiegiem uroczystości czuwał Samorząd Uczniowski: Jakub Żłobiński z kl. III Tig, Sandra Wolna z kl. III Tlg, Amelia Michalska z kl. II Tl, Marcelina Wróbel z kl. II Tl, Kacper Bajszczak z kl. II Tl, Emilia Błażejewska z kl. II Teh, Paweł Ciupek z kl. III Tig, Igor Trzeciak z kl. III Tip  wraz z opiekunem p. Eweliną Heidt. Nagłośnieniem zajeli się: Dominik Pałdyna kl. II R, Stanisław Bury z kl. III Ttg, Kacper Zawada z kl. III Ttg pod opieką p. Jarosława Urbaniaka. Przygotowanie sali i  dekoracje koordynowali: p. Renata Piaskowska-Łyjak z klasą I Ttb, p. Monika Hejman, p. Robert Gruszka, p. Sławomir Stojecki, natomiast uroczystość na fotografiach uwieczniła uczennica Julia Makieła z  kl. III Tip.


Skip to content