poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Uroczyste podsumowanie etapu okręgowego XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności BudowlanychUroczyste podsumowanie etapu okręgowego XXX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Dnia 27.03.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbyła się uroczystość podsumowania etapu okręgowego Jubileuszowej XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, której organizatorem jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Ta uroczystość odbyła się w naszej szkole, ponieważ zwyczajem jest, aby szkoła z której pochodzi laureat taką uroczystość przygotowała.

Mieliśmy tę możliwość i zaszczyt, dzięki wygranej naszego ucznia Mariusza Myszora z klasy III Technikum Budowlanego.

Uroczystego otwarcia uroczystości i przywitania przybyłych gości dokonała dyrektor szkoły  Małgorzata Nikodem,  następnie podsumowania etapu okręgowego Olimpiady dokonała  Krystyna Pastusiak – delegat Komitetu Głównego Olimpiady.

W uroczystości wzięli udział:

Barbara Malec przewodnicząca Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów i Techników Budowlanych,

Piotr Parkitny z-ca Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów i Techników Budowlanych – Izba jest sponsorem nagród dla najlepszych uczniów,

przedstawiciele starostwa powiatowego: wicestarosta Mirosław Urbaś oraz  sekretarz Stefan Pietras.

Starostwo Powiatowe w Wieruszowie ufundowało nagrodę rzeczową dla zwycięzcy konkursu.

W Olimpiadzie na etapie okręgowym brało udział 49 z 52 zgłoszonych uczniów z 12 szkół.

Do zawodów III stopnia (etap ogólnopolski) OWiUB zakwalifikowało się z okręgu IV Centralnego – 5 uczniów z następującymi wynikami:

I miejsce (57,5 pkt) Myszor Mariusz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie – opiekun Beata Królikowska,

II miejsce (56,5 pkt) Sobczak Paweł Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim opiekun Ewa Wegner,

III miejsce (50,5 pkt) Czarnojan Tomasz Zespół Szkół Nr 1 w Wieluniu opiekun Mariusz Lach,

IV miejsce (49,5 pkt) Adamczyk Bartosz Zespół Szkół Nr 1 w Wieluniu opiekun Mariusz Lach.

V miejsce (45,5 pkt) Kłobuszewska Aleksandra Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie opiekun Bożena Mierniczak.

Uroczystość zakończyła część artystyczna, w której aktorskie umiejętności pokazali: Adam Cyga, Hubert Owczarski, Maciej Hoffmann z klasy I Technikum Budowlanego oraz wokalne Małgorzata Bystrek klasa II Technikum Logistyczne i Weronika Malik klasa I Technikum Informatyczne – pod kierunkiem mgr Norberta Junke. Nad nagłośnieniem czuwali: Michał Knieć oraz Marek Błażejewski.

Uroczystość ta odbyła się przy wsparciu sponsorów, firm budowlanych współpracujących ze szkołą: „ATLAS”- oddział Łódź, „PABLO” Paweł Fischer, Paweł Jarczak z Wyszanowa, „ŁUKASZ” Łukasz Cygan z Wieruszowa, „VALKO” Karol Łusiak z Wieruszowa.

Finał ogólnopolski XXX OWiUB odbędzie się w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w dniach 6-8.04.2017 r.Białymstoku.

Do tego etapu zostało zakwalifikowanych łącznie 90 uczniów reprezentujących 49 szkół.

Gratulujemy wszystkim finalistom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Budowlańcy składają podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli przy organizacji uroczystości: z-ca dyrektora mgr Małgorzata Karkoszka, mgr Jadwiga Kołodziej, mgr Sławomir Stojecki, podziękowania również dla pozostałych nauczycieli i uczniów za pomoc i zaangażowanie w to przedsięwzięcie.

http://www.tugazeta.pl/1,mariusz-myszor-najlepszy,26805.html