poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Układanie płytek z AtlasemUkładanie płytek z Atlasem

W dniu 21 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wieruszowie gościliśmy po raz kolejny przedstawicieli firmy ATLAS – pana Zbigniewa Gołackiego oraz pana Piotra Matczaka vel Błaszczaka szkoleniowców z Zespół Terenowego Doradztwa Technicznego.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas I i III Technikum Budowlanego. Tematem prelekcji były: Roboty glazurnicze.

Spotkanie miało charakter szkolenia praktycznego, ale nie obył się też bez teorii.

Podczas prezentacji uczniowie poznali m.in. produkty firmy Atlas używane podczas prac glazurniczych, zagadnienia dotyczące ich właściwości materiałów w tym płytek, zapraw klejowych, zapraw do fug, technologii wykonania na ścianach i posadzkach, przepisy oraz zakres stosowania materiałów podczas tych robót itp.

Uczniowie sami wykonywali zaprawy stosując odpowiednie, zalecane przez producenta proporcje materiałów. Poznali specjalistyczne narzędzia, których należy używać podczas nakładania zapraw, ściągania nadmiaru, oczyszczania powierzchni już wykonanych itp.

To dla uczniów kolejne dodatkowe doświadczenie, które wzbogaci wiedzę i podniesie kwalifikacje.

Wykonane przez uczniów prace, jako modele dydaktyczne wzbogacą pracownię budowlaną.