poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Uczniowie „Staszica” z medalami 76. PZLA Mistrzostw Polski U20Uczniowie „Staszica” z medalami 76.  PZLA Mistrzostw Polski U20

W dniach 6-9 lipca 2022r na Stadionie MOSiR w Radomiu odbyły się 76. PZLA Mistrzostwa Polski U20. W zawodach wzięło udział dwóch zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego START w Wieruszowie, którzy jednocześnie są uczniami naszej szkoły.  Byli to Jakub Szczepaniak i Oskar Wróbel. Sportowcy wystartowali pod okiem mgr Jarosława Urbaniaka, nauczyciela wychowania fizycznego w ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie oraz trenera UMLKS START.

Jakub wystąpił na dystansie 400m i 200m, natomiast Oskar uczestniczył  w chodzie na dystansie 1000m. Chłopcy podczas zawodów pobili swoje rekordy życiowe. Jakub w eliminacjach na dystansie 400m zakwalifikował się do finału A (pierwszych 8 zawodników) z nowym rekordem życiowym 47,82,  natomiast w biegu na 200m zakwalifikował się do finału  B (pierwszych 16 zawodników).

W chodzie sportowym i w biegach długich nie było biegów kwalifikacyjnych. Zawodnicy od razu uczestniczyli w bezpośredniej rywalizacji. Oskar wystartował bardzo mocno ku zdziwieniu wielu trenerów i znawców tematu. Starał się bowiem dotrzymać kroku najlepszemu w tym sezonie tegorocznemu liderowi tabel –  Kamilowi Piecuchowi. W konsekwencji Oskar utrzymał wywalczoną przewagę i ukończył bieg na bardzo dobrym drugim miejscu z czasem 48:49,65, czyli nowym rekordem życiowym.

W finałowym biegu na dystansie 400m Jakub po emocjonującym finiszu (z nowym rekordem życiowym 47,79) wywalczył trzecie miejsce, a w biegu na dystansie 200m został sklasyfikowany na miejscu 12. Warto nadmienić, że Jakub Szczepaniak został powołany do Reprezentacji Polski na Mecz Międzynarodowy U20 Polska-Czechy-Węgry-Słowacja-Słowenia 2022, który odbędzie się już w najbliższy weekend 16.07.2022r w Mariborze na Słowenii.

Życzymy zawodnikom dalszych sukcesów w tegorocznym sezonie, ponieważ przewidziano jeszcze kilka bardzo ważnych startów, o których poinformujemy wkrótce.

Zawodnicy UMLKS START w Wieruszowie trenują w ramach programów współfinansowanych przez Gminę Wieruszów i Starostwo Powiatowe w Wieruszowie.


Skip to content