poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Uczniowie Staszica powitali nowy rok szkolnyUczniowie Staszica powitali nowy rok szkolny

4. września 2023 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie powitali nowy rok szkolny 2023/2024. W uroczystości oprócz młodzieży i grona pedagogicznego udział wzięli zaproszeni goście: Starosta Powiatu Wieruszowskiego Pan Stefan Pietras, Komendant OHP Pan Mieczysław Borkowski oraz Przedstawiciel Cechu Rzemiosł Różnych Pani Maria Pegza. Ceremonię wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu poprowadził wicedyrektor Pan Maciej Heidt.

Prowadzący akademię uczniowie Paweł Ciupek (5Tip)Aleksandra Poprawa (3Teh) w ramach upamiętnienia 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej odczytali referat przygotowany przez nauczyciela historii i wos-u Panią Katarzynę Zalewską. Następnie głos zabrał Starosta Pan Stefan Pietras, który zwrócił się do uczniów, podkreślając jak ważną rolę w kształtowaniu człowieka odgrywa świadomość historyczna.  Ciepłe słowa w kierunku nowych uczniów skierowała również Dyrektor Pani Agnieszka Mazurowska i pogratulowała im wyboru szkoły. Również ona odwołała się do historii, historii naszej szkoły, która w tym roku obchodzi 77-lecie istnienia.  Szczególnym momentem dla nowych uczniów było ślubowanie. Ostatni punkt programu obejmował wyczytanie listy uczniów i uwiecznienie na wspólnej fotografii z wychowawcami, a następnie przejście do wyznaczonych sal lekcyjnych.  Opiekunami  uczniów klas pierwszych przydzielonych do 12 oddziałów zostali:

 1. Pan Paweł Moska                    1 Tb ( technikum budowlane)
 2. Pan Robert Gruszka              1Teh  ( technikum ekonomiczno-handlowe)
 3. Pani Monika Al- Augaidi      1Te ( technikum ekonomiczne)
 4. Pan Norbert Junke                 1Ti1 (technikum informatyczne)
 5. Pani Katarzyna Klimas         1Ti2 (technikum informatyczne)
 6. Pani Paulina Szkudlarek      1Tl1 (technikum logistyczne)
 7. Pani Marzena Miarka            1Tl2 (technikum logistyczne)
 8. Pani Arleta Jach                       1Tt (technikum mechatroniczne)
 9. Pani Izabela Machoń- Broda   1d ( szkoła branżowa )                  
 10. Pani Ewelina Heidt                     1r ( szkoła branżowa)
 11. Pan Wojciech Grajerz                1s ( szkoła branżowa)
 12. Pani Katarzyna Gabrysiak       1w ( szkoła branżowa)

Serdeczne podziękowania dla Malwiny Konat ( 3Tl), Magdaleny Kusiak(3Tl) i  Michała Tomczyka (3Ti) za udział
w poczcie sztandarowym oraz  Marceliny Wróbel i Nikoli Samulskiej za wykonanie zdjęć. Nad nagłośnieniem czuwał Pan Krzysztof Gałęza wraz z uczniami klasy 4Ttb: Arturem Kasprzakiem i Michałem Wejnerem.


Skip to content