poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Uczniowie „Staszica” po raz kolejny czytają dzieciomUczniowie „Staszica” po raz kolejny czytają dzieciom

W dniach 10-11 maja w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczennice klasy 1Telh pod opieką pani Katarzyny Joniak  odwiedziły Publiczne Samorządowe Przedszkole nr 1 oraz Publiczne Samorządowe przedszkole nr 3 w Wieruszowie. Chcieliśmy podkreślić jak wielką rolę w życiu człowieka odgrywa umiejętność czytania i zaszczepić ideę codziennego głośnego czytania dzieciom, dzięki któremu uczą się one myślenia, rozwijają swe umiejętności językowe, doskonalą pamięć – „(…) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Ale to jeszcze nie koniec atutów głośnego czytania. Czynność ta jest łatwa, nie wymaga od nas, dorosłych, szczególnego przygotowania, jest przyjemna i inspirująca także dla czytającego, nic nie kosztuje, gdy korzystamy z biblioteki (…)„

Irena Koźmińskia i Elżbieta Olszewska „Wychowanie przez czytanie”

Uczennice Naszej Szkoły przebrane za różne postacie z bajek pozwoliły dzieciom przenieść się na chwilę w bajkowy świat czytając znane bajki i wierszyki. Przedszkolaki słuchały z zaciekawieniem i chętnie odpowiadały na pytania. Na koniec dzieci bawiły się wspaniale tańcząc i śpiewając razem z bajkową świtą, wesołym Klownem (Justyna Świtoń), Kopciuszkiem (Sylwia Okoń), Błękitną Wróżką (Weronika Marynowska), Czerwonym Kapturkiem (Marta Ochocka), Czarownicą (Julita Piekielna, Marlena Pasiak), Motylkiem (Aleksandra Olek), Biedroneczką (Sara Jaroch), Strażakiem (Małgorzata Bystrek), Smokiem Wawelskim (Angelika Kupis) i Krokodylem (Joanna Jurczyszyn). Przedszkolaki zostały obdarowane słodkościami, a my otrzymaliśmy bezcenne dziecięce uśmiechy i piękne laurki, które dzieci dla nas przygotowały.

Dziękujemy Dyrekcji Przedszkoli za tak miłe przyjęcie. Organizatorami i opiekunami akcji były: pani Halina Paluch nauczyciel bibliotekarz oraz pani Katarzyna Joniak nauczyciel języka angielskiego.


Skip to content