poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

TURNIEJ League of Legends WIERUSZÓW 2016 w StaszicuTURNIEJ League of Legends WIERUSZÓW 2016 w Staszicu

W dniu 24 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie odbył się TURNIEJ League of Legends WIERUSZÓW 2016.

League of Legends (w skrócie LoL) – sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena[12]. Powstała na bazie modyfikacji Defense of the Ancients (DotA) do Warcraft III: The Frozen Throne. Została opracowana przez Riot Games.
Gracze zostają podzieleni na dwie drużyny, każda po pięciu graczy. Drużyny rozpoczynają rozgrywkę w przeciwnych rogach mapy, w pobliżu Nexusa. Aby wygrać mecz, drużyna musi zniszczyć nexus przeciwnika. Do bazy wroga dostać można się jedną z trzech alej (ang. „lanes”), po drodze trzeba jednak zniszczyć wieże (ang. „turrets”), które uniemożliwiają nam dostęp do Nexusa przeciwnika. Każda ścieżka broniona jest przez trzy wieże, które niszczyć trzeba po kolei. Po zniszczeniu trzeciej wieży otrzymujemy dostęp do „inhibitora”. Sam Nexus broniony jest przez dwie wieże.
Każdy gracz kontroluje jednego czempiona (bohatera). W grze dostępnych jest aktualnie 128 bohaterów. Każdy z nich posiada unikalne zdolności, możliwe do rozwoju w czasie gry. Gracze zdobywają złoto zabijając stwory, innych bohaterów oraz niszcząc wieże obronne. Niektóre umiejętności i przedmioty generują dodatkowe złoto. Zdobyte złoto może zostać wykorzystane do kupienia przedmiotów w sklepie znajdującym się przy nexusie.
” – Wikipedia

Do turnieju przystąpiło 14 drużyn (ponad 70 zawodników). Turniej rozegrany został w systemie pucharowym (przegrywający odpada). Jednocześnie rozgrywane były dwa mecze, średni czas trwania rozgrywki to około 45 minut.

Drabinka końcowa turniejowa przedstawia się następująco:

drabinka

Po emocjonujących meczach dla zawodników, jak i dla widzów kolejność zwycięskich drużyn przedstawia się następująco:

I miejsce – Kolano chmiela

1

Skład drużyny: Tomek Gabas, Przemysław Gwiazda, Patryk Paluch, Dawid Namyślak, Michał Olszowiak, Wojtek Gabas.

Nagrody: Puchar Mistrzów League of Legends Wieruszów 2016, myszki gamingowe firmy Zalman (nagrody ufundował WIFIMAX s.c.), zaproszenie do Kebap 44, kubki i worki od Gigabyte.

II miejsce – Pijani powietrzem

2

Skład drużyny: Rafał Kuś, Mateusz Puchalski, Dawid Miler, Michał Kowalski, Mateusz Olbromski.

Nagrody: sieciowe ładowarki akumulatorowe z akumulatorami 2500 mAh firmy Energizer (nagrody ufundował AGD RTV U Adama), smycze, torby i kubki od Gigabyte.

III miejsce – Lecimy tutaj

3

Skład drużyny: Bartek Juszczak, Michał Maciejewski, Michał Józefowski, Wojciech Kos, Rafał Bodylski.

Nagrody: słuchawki gamingowe firmy Modecom (nagrody ufundował ACTIVE MEDIA Jerzy Hącia) i smycze od Gigabyte.

IV miejsce – 5517

4

Skład drużyny: Kamil Zataj, Mikołaj Czyż, Tomasz Biedal, Jan Gryga, Kacper Kośmider, Bartosz Pakos.

Nagrody: koszulki i notesy od Gigabyte.

Najlepszym zawodnikiem TURNIEJU League of Legends WIERUSZÓW 2016 został Michał Józefowski, który w nagrodę otrzymał płytę główną GA-B150M-D2V na najnowszym chipsecie Intel B150 ufundowaną przez firmę GIGABYTE TECHNOLOGY.

zaw1

Podziękowanie za pomoc przy organizacji turnieju i ufundowanie nagród dla:

GIGABYTE TECHNOLOGYfacebook.com/GIGABYTE

P.P.H.U. ACTIVE MEDIA Jerzy Hąciafacebook.com/PPHU-Active-MEDIA

WIFIMAX s.c.facebook.com/wifimaxsc

FHU Musiała Robert, AGD RTV U Adamafacebook.com/uadamartv

KEBAP 44facebook.com/kebap44wieruszow

Nagrody wręczyła Dyrektor Szkoły Małgorzata Nikodem.

Przy organizacji turnieju pomogli uczniowie klasy 2 Ti, 3 Ti oraz 4 Tei technikum informatycznego , a w szczególności: Natalia Piwowar, Michał Olszowiak, Wojciech Bezen, Rafał Kuś, Mateusz Puchalski, Tomasz Gabas, Dawid Namyślak, Patryk Paluch.

Turniej zorganizowali: mgr inż. Rafał Kowalczyk (nauczyciel przedmiotów zawodowych – informatycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie) i Bernard Dębski (uczeń klasy 4 technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie).

reklama


Skip to content