poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Trzydzieści nowych szkolnych rowerów!Trzydzieści nowych szkolnych rowerów!

Informujemy, że zakończony został projekt „Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego”, dofinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa w ramach Programu PL 13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu.

„Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego” korzysta z dofinansowania w kwocie 1.846.924,00 PLN pochodzącego z funduszy norweskich. Celem „Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego” jest poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu oraz zmniejszenie zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego.
Nasza społeczność szkolna brała udział w działaniach związanych z realizacją projektu poprzez udział w piknikach prozdrowotnych i konkursach.

W piątek 15 lipca 2016 roku laureaci konkursu na logo, hasło i komiks w akcji „Antytytoniowi” odebrali nagrody. Laptopy Dell za I miejsce oraz rowery za II miejsce odebrali z rąk sekretarza powiatu wieruszowskiego Pana Stefana Pietrasa:

Natalia Piwowar, uczennica Technikum Informatycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie za zajęcia I miejsca na logo tej akcji oraz II miejsca na komiks,

Sławomir Czech, uczeń Technikum Informatycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie za zajęcia I miejsca na komiks akcji „Antytytoniowi”.

Oto relacja z tego wydarzenia: www.pl13.powiat-wieruszowski.pl/pl/aktualnosci/10-aktualnosci/220-laureaci-odebrali-nagrody.

3 sierpnia 2016 z rąk sekretarza powiatu wieruszowskiego pana Stefana Pietrasa nagrodę za III miejsce na hasło akcji „Antytytoniowi” odebrał Tomasz Olszowiak, uczeń Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.Tomasz odebrał dyplom i smartwatcha o wartości ponad 900 zł. Gratulujemy! Oto relacja z tego wydarzenia: www.pl13.powiat-wieruszowski.pl/pl/aktualnosci/10-aktualnosci/226-kolejny-laureat-odebral-nagrode.

Za zajęcia drugiego miejsce i zaproponowane hasło: „Papierosy – zdrowia brak, nie pal bo Cię złapie rak!” rower Kross i dyplom pamiątkowy odebrał Dawid Pieprzyk – uczeń Technikum Hotelarskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie. Oto relacja: www.pl13.powiat-wieruszowski.pl/pl/aktualnosci/10-aktualnosci/227-szczesliwy-piatek-5-sierpnia-2016.

W dniu 24 sierpnia na ręce dyrektor  Małgorzaty Nikodem przekazane zostały nagrody za najbardziej aktywny udział naszej szkoły w akcji „Antytytoniowi”.  Do „Wieruszowskiego Staszica” trawiło 30 rowerów. To tylko narzędzie do promowania zdrowego stylu życia, które pozwoli organizować szkolne wycieczki, integrować grupy szkolne i inicjować prozdrowotne wydarzenia. Przekazano także  sokowirówkę oraz  fantom reanimacyjny. Oto relacja: www.pl13.powiat-wieruszowski.pl/pl/aktualnosci/10-aktualnosci/231-konferencja-podsumowujaca-realizacje-projektu-24-08-2016.

Zapraszamy więc uczniów i nauczycieli do korzystania z 30 rowerów. Klucz do magazynu z rowerami – w sekretariacie szkoły. Szerokiej Drogi!

Gratulujemy zdobywcom cennych nagród!

norwaygrants


Skip to content