poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Tropami historii polskiego podziemia niepodległościowegoTropami historii polskiego podziemia niepodległościowego

Dnia 27 marca 2018 roku w Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi odbył się wojewódzki finał piątej edycji konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę”.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat polskiego podziemia niepodległościowego. W konkursie udział wzięło 2 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z ponad 100 szkół, z czego do finału zakwalifikowało się 40 z województwa łódzkiego. Uczestnicy konkursu w czasie jednej godziny musieli odpowiedzieć na 50 pytań jednokrotnego wyboru.

Uczeń Cegiełka Dominik z klasy IV   Technikum Informatycznego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie zajął czwarte miejsce w województwie łódzkim. W nagrodę otrzymał telefon komórkowy, pozycje książkowe i kilkudniową wycieczkę do Wilna „Śladami Józefa Piłsudskiego”. Wyrazy uznania  dla Kamila Gwiazdy- także  ucznia  klasy IV  Technikum Informatycznego.  23 lutego 2018 roku na etapie regionalnym, który miał miejsce w Jednostce Wojskowej 15 Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia – zajął wśród 60 uczestników czwarte  miejsce i tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.  Gratulacje dla pasjonatów historii i życzymy Im  powodzenia na egzaminie maturalnym!


Skip to content