poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Tradycja lotnicza w Kaliszu



Tradycja lotnicza w Kaliszu

W dniu 29.01.2015 r. uczniowie Technikum Mechanicznego z klasy drugiej i trzeciej wraz z opiekunem Januszem Małeckim uczestniczyli w wycieczce do zakładu WSK „PZL-KALISZ”S. A. w Kaliszu. Wycieczka do zakładu umożliwiła obserwację nowoczesnych metod wytwarzania części do przemysłu lotniczego metodami obróbki skrawaniem i erozyjnej. Produkcja odbywa się na nowoczesnych obrabiarkach CNC.

Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego jest przedsiębiorstwem polskiego przemysłu lotniczego od 1952 roku. Zakład jest producentem silnika tłokowego ASz-62 IR współpracuje z czołowymi producentami światowymi w zakresie produkcji części lotniczych.

Podstawowa produkcja zakładu:

  • Tłokowe silniki lotnicze w układzie gwiazdowym cylindrów ASz-62IR-16
  • ASz-62IR-M18, ASz-62IR-M18/K9
  • Naprawy główne produkowanych silników ASz-62IR
  • Zespoły, podzespoły i części do produkowanych silników lotniczych
  • Wyroby do silników lotniczych przepływowych
  • Wyroby do silników wysokoprężnych
  • Usługi przemysłowe w zakresie obróbki cieplnej i cieplno-chemicznej

Skip to content