poczta@zsp.wieruszow.pl | telefon: 62 784 13 21 | faks: 62 784 17 71

ZSP Wieruszów

Terapeutyczna Moc KsiążkiTerapeutyczna Moc Książki

„Czytanie pomaga. Literatura jako narzędzie terapeutyczne” jest  próbą wskazania potencjału tkwiącego w biblioterapii i możliwości wykorzystania jej w procesie „umacniania” czytelnika.

Książki mogą stać się elementem działań  z zakresu profilaktyki, terapii, wychowania, edukacji i socjalizacji odbiorców w każdym wieku. Obcowanie z dziełem literackim może mieć właściwości terapeutycznie  wtedy, gdy pomiędzy utworem a odbiorcą zajdą relacje opierające się na  trzech zasadniczych funkcjach: sprawiającej przyjemność, łagodzącej napięcie psychiczne oraz prowadzącej do rozwoju (przemiany). Książki mogą stanowić remedium na indywidualne problemy emocjonalne i prowadzić do pozytywnego przewartościowania negatywnych doświadczeń poprzez dostarczanie wzorców osobowych oraz treściowych matryc do interpretacji.

W związku z powyższym zachęcamy młodzież do korzystania z nowości wydawniczych naszej biblioteki. Każdy z Was na pewno odnajdzie odpowiednią dla siebie literaturę o charakterze terapeutycznym.

Zapraszamy czytelników do działu „Nowości z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”


Skip to content